Chór Dziecięcy Passionatka na Litwie • 22.05.2018

Passionatka w Birżai 2018 (1).jpg

W dniach 12-13 maja 2018 roku, Chór Dziecięcy Passionatka działający przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, wystąpił na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Dzieci wesołego uśmiechu”, który odbył się na Litwie, w miasteczku Vobolniki oddalonym o 26 kilometrów od Birżai. Nasz region reprezentowało czterdzieścioro dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Wyjazd zorganizował Urząd Miasta w Tczewie wraz z Centrum Kultury i Sztuki, w ramach współpracy miast partnerskich: Tczew - Birżai. Występ wywołał wielki aplauz wśród zaproszonych gości. Chórzyści pięknie ubrani w bajkowe stroje, zaśpiewali piosenki z bajek i filmów dla dzieci. Zapewne język polski był dla Litwinów niezrozumiały, ale znane melodie porywały wszystkich i zachęcały do nucenia.

Chórzystom akompaniował zespół muzyków w składzie Michał „Wierzba” Saidowski, Marcin Krzemiński oraz Piotr Jankowski a dyrygowała Karolina Kornas. Ten wyjątkowy i wzruszający pokaz muzycznych talentów pod czujnym okiem Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie Pani Joanny Grabowskiej obejrzała licznie zebrana publiczność.  Oprócz koncertu młodzi artyści mieli możliwość poznać kulturę litewską, zwiedzić takie miasta jak Kowno, czy Birżai. Podróż była długa, ale umilona śpiewem i licznymi konkursami. Wyjazd na Litwę mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Tczewa, Starostwa Powiatowego w Tczewie, Konsula Honorowego Republiki Litewskiej w Gdańsku, Banku Spółdzielczego w Tczewie oraz firmie Alma Color sp z.o.o. w Gniewie i firmie „SKAT Transport Sp. z o.o.” sp. k. w Gdańsku, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

 

 

Zobacz także

Płyta Chóru Dziecięco-Młodzieżowego PASSIONATKA już w sprzedaży

27.05.2019 - Oddajemy w Państwa ręce pierwszą płytę Chóru Dziecięco-Młodzieżowego PASSIONATKA pt. Dookoła świata. Jednocześnie życzymy radości z muzycznej podróży, w którą Was zabierze :)...więcej »

Kolejny sukces wokalistów Passionatki

12.05.2019 - 10 maja 2019 r. w Czersku odbył się XVIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami". ...więcej »

"Narodowe śpiewanie w Gdańsku" z udziałem Chóru Passionatka

26.11.2018 - Dnia 25 listopada 2018 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbył się koncert „Narodowe śpiewanie w Gdańsku”....więcej »