Festiwal Muzyczny Undergramy - finaliści • 22.07.2022

undergramy.jpg

Kto zagra w eliminacjach konkursowych Festiwalu Muzycznego Undergramy?


Jury w składzie: Barbara Jackiewicz (Radio Tczew), Romek Puchowski (muzyk, songwriter) oraz Maciej Karbowski (Tides From Nebula) po przesłuchaniu 39 zespołów do finału zakwalifikowało następujące grupy:

  • Kolumbia
  • kovalak
  • oddwill
  • Wasabi

Lista rezerwowych: IMAGO., Kieras, Prototyp, Ruina Bar Band.

Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy i czekamy na Was w Tczewie!

Przypominamy, że dla zespołów przewidziane są nagrody pieniężne, których łączna pula wyniesie 8.000 zł brutto (szczegóły w Regulaminie) do podziału według oceny Jury.

Kolumbia

Kolumbia to blend brytyjskiej alternatywy, synthpopu rodem z lat 80’ oraz pełnych słońca

tekstów po polsku. Podążamy swoimi własnymi ścieżkami, a śpiewamy o małych, dobrze

każdemu znanych troskach.

Kolumbia to: Tomek Sierpiński - wokal, gitara, Kuba Sędek – perkusja, Jarek Pyczot – gitara, Michał Zdunek – bas.

Muzyka Kolumbii to efekt poszukiwań inspiracji z pogranicza alternatywy, indie oraz nowofalowej elektroniki. Zespół czerpie inspiracje z takich wykonawców jak Coldplay, Kings of Leon, Sam Fender, Kodaline czy wczesnego Myslovitz. Energetyczne gitary, warstwa elektroniczna nawiązująca do stylistyki retro i obrazowe teksty otulone w proste, lecz chwytliwe melodie. Kolumbia z powodzeniem odnajdzie się na zarówno w cyfrowych bibliotekach słuchaczy, jak i na scenach najlepszych letnich festiwali. Singiel “Piksele” został doceniony przed kuratorów największej polskiej playlisty na Spotify “Alternatywna Polska”, na której utrzymywał się przez ponad 6 tygodni.

 

kovalak

Poznański zespół grający szeroko pojętą alternatywę z pogranicza arto popu u rocka. Przestrzenne kompozycje muzyczne  okraszone są ciepłą barwą Pauliny Kowalak. Zespół powstał w 2022 roku.

Skład zespołu: Paulina Kowalak – wokal, Piotr Czuchta – klawisze, akordeon, Slavko Pawłowski – gitara basowa, syntezator basowy, Paweł Lewandowski – gitara elektryczna, Łukasz Simiński – perkusja.

 

oddwill

oddwill to pięciu chłopa, którzy na instrumentach i nie tylko. Artur, Mikołaj, Kuba, Janek i Artur. Uformowaliśmy zespół tworząc klamrę kompozycyjną z naszych imion, a to wszystko miało miej-sce w roku 2021 w mieście Łódź. Mogło zacząć się niewinnie, jak to zazwyczaj, tylko po co? Szyb-ko okazało się bowiem, że oddwill to nie pluszowy miś ani kwiaty. oddwill to diabeł rogaty, który wypluwa z siebie dźwięki z pogranicza metalu, rocka i inne takie takie.

oddwill to również nazwa zespołu wymyślona przez którąś z naszych głów. Czy warto ją analizo-wać? Raczej nie, ale warto ją zapamiętać.

Skład zespołu:   Artur Widawski – wokal, Mikołaj Walendziak – gitara, Jakub Szubka – bas, Janek Walendziak – perkusja, Artur Lesiak - gitara

 

Wasabi

Zespół powstał w 2013 roku. Przez lata koncertował w kraju i za granicą, jedocześnie pisząc i nagrywając piosenki. W 2018 roku światło dzienne ujrzała epka grupy, a rok później singiel „Mikrourazy”. Obecnie Wasabi pracuje nad płytą.

Zobacz także

UnderGramy - kto zdobył nagrody?

23.08.2021 - W sobotę, 21 sierpnia odbyła się 10. edycja Festiwalu Muzycznego UnderGramy....więcej »

Finaliści Festiwalu Muzycznego UnderGramy

16.08.2021 - Uwaga, uwaga!! Mamy wyniki!!...więcej »