Manufaktura #ZszyciZKulturą - nowość w CKiS • 20.05.2020

Zszyci Z Kulturą_Logo.jpg

Pracownicy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie szyją maseczki ochronne! Swoją działalność zaczęła Manufaktura #ZszyciZKulturą :)

 

Mimo że część warsztatów artystycznych oraz planowane na najbliższe miesiące imprezy zostały odwołane, to nie siedzimy z założonymi rękami.

My również ruszyliśmy do walki z koronawirusem i uruchomiliśmy manufakturę szycia maseczek. Będziemy szyć na sprzedaż, aby pozyskać dodatkowe środki na działalność kulturalną online, a także chcielibyśmy wspomóc służby miejskie i inne podmioty na terenie miasta. - mówi Tomasz Hildebrandt, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki  w Tczewie.

W produkcję maseczek zaangażowała się cała kadra Centrum Kultury. Zakupiliśmy maszyny, przygotowaliśmy stanowiska pracy i podzieliliśmy się rolami. Każdy ma zadanie do wykonania. Jedni tną materiał, inni odpowiednio go prasują, a ci najbardziej wprawieni w rzemiośle szyją maseczki i przyszywają gumki. Są to maseczki bawełniane wielorazowego użytku, można je prać.

Dzisiaj pierwsza część maseczek trafiła do pracowników Urzędu Miejskiego w Tczewie. Tomeasz Hildebrandt, dyrektor CKiS przekazał je na ręce Prezydenta Adama Urbana.

Zobacz także

Pobierz makietę Bitwy Warszawskiej w Minecraft

18.09.2020 - Już JEST! MAKIETA Bitwy Warszawskiej w Minecrafcie!...więcej »

Godziny otwarcia kasy

09.09.2020 - Szanowni Państwo, rusza nowy sezon artystyczny i warsztatowy w Centrum Kultury i Sztuki. W związku z tym, uległy zmianie godziny otwarcia Kasy CKiS....więcej »