Otwieramy CKiS dla publiczności - "Ta mała piła dziś" w najbliższy piątek • 16.02.2021

2021-02-19 ta mała piła dzis.jpg

Otwieramy się! Już w najbliższy piątek, 19 lutego mamy zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie! Wyjątkowe - bo z udziałem publiczności!

 O godz. 19.00 zaprezentujemy spektakl muzyczno-kabaretowy "Ta mała piła dziś".

Serdecznie zapraszamy – bilety w cenie 20 zł do nabycia tylko w kasie CKIS.

Ta mała piła dziś"- to projekt zrealizowany przez trójmiejskich artystów. Program złożony z tekstów i piosenek, które w większości powstały w XX-leciu międzywojennym, nazywanym Złotą Erą Polskiego Kabaretu. To właśnie wtedy powstały takie szlagiery jak:"Kogo nasza miłość obchodzi", "Piosenka o zagubionym sercu", "Ta mała piła dziś", "Bo to się zwykle tak zaczyna" oraz wiele innych wykonywanych przez ówczesne gwiazdy polskiej sceny teatralnej, filmowej i muzycznej. Wykonawcami byli m.in.: Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Jadwiga Smosarska, Mira Zimińska, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Tadeusz Olsza, Aleksander Żabczyński i wielu innych. Genialność tego materiału polega na jego ponadczasowości.

W programie usłyszymy współczesne skecze i monologi prezentowane w zapomnianej już formie szmoncesu – żydowskiego dowcipu, który stał się już zapomnianą formą. Ten rodzaj dowcipu był prezentowany w rewelacyjnym kabarecie Dudek. Wykonywali je: Irena Kwiatkowska, Hanka Bielicka, Edward Dziewoński, Wiesław Michnikowski, Janusz  Gajos, Jan Kobuszewski.

Artyści zabiorą Państwa w świat przepięknych piosenek i dowcipnych skeczy. A że śmiech to zdrowie, to życzymy Wam dużo śmiechu i wzruszeń.

 

Występują:

Karolina Arczewska

Marek Brand

Ariel Suchowiecki – fortepian

Opracowanie muzyczne – Jan Ignacy Wiśniewski

Scenariusz i reżyseria Marek Brand

 

 

Uwaga! Wydarzenia organizowane będą dla widzów w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym:

  • Ograniczenie miejsc do 50%
  • Uczestnik zobowiązany jest do złożenia na miejscu oświadczenia o stanie zdrowia, oświadczenie będzie przygotowane przez CKiS Tczew zgodnie z RODO i przechowywane do 14 dni od daty wydarzenia.
  • Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej służące do zakrywania ust i nosa.
  • Kupując bilet uczestnik akceptuje klauzule dot. ochrony danych osobowych, umożliwiające Organizatorowi udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych podanych przy zakupie biletów.

Regulamin uczestnictwa widzów w wydarzeniach artystycznych organizowanych w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 - pobierz