Teatralny wrzesień w CKiS, czyli ruszamy z TEATR POLSKA 2021! • 17.08.2021

TP_2021_1200x1200_profilowe.png

Dzięki programowi Teatr Polska na deskach Centrum Kultury i Sztuki zostaną zaprezentowane 2 spektakle:

Szczegółowy opis spektakli znajduje się w Zakładce Repertuar. 

O PROGRAMIE:

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.

Program TEATR POLSKA powstał, by ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami i umożliwić prezentacje spektakli w miejscowościach mających utrudniony dostęp do kultury. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu teatry instytucjonalne oraz organizacje pozarządowe mają możliwość zorganizowania pokazów spektakli w miastach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia polskiego teatru tamtego okresu.

Szczegółowy harmonogram pokazów znajduje się na stronie www.teatrpolska.pl

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na: www.teatrpolska.pl.

 

 

 

Pokazem spektaklu „Gallery of Modern heArt” w reżyserii Teatru Papahema w Ełckim Centrum Kultury 5 sierpnia 2021 rozpoczął się tegoroczny TEATR POLSKA. Podczas tegorocznej, 13. edycji programu odbędzie się 150 pokazów 19 spektakli w 75 miejscowościach :)

Zobacz także

Weź udział w Konkursie i wystaw swój spektakl na scenie CKiS!

11.05.2021 - Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie ogłasza Konkurs na realizację spektaklu teatralnego. Zwycięzca Konkursu będzie mógł wystawić swój spektakl na naszej scenie. W ramach nagrody w Konkursie zostaną pokryte koszty realizacji spektaklu w kwocie do 10 tysięcy złotych....więcej »