Wyniki II Tczewskiego Konkursu Gitarowego • 22.05.2017

Plakat_FESTIWAL_2017 (1).jpg

W dniach 19-21 maja w Centrum Kultury i Sztuki odobył się II Tczewski Festiwal Gitarowy/Międzynarodowy Konkurs Gitarowy. A oto jego wyniki:

 

Komisja artystyczna w składzie:

Przewodniczący Komisji - Prof. Jan Paterek

Członkowie Komisji:

st. wykł. Emilia Majewska

dr Monika Dżuła – Radkiewicz

dr Maciej Staszewski

mgr Tomasz Fechner

mgr Bartosz Paprot

mgr Zbigniew Dubiella

Sekretarz  - mgr Justyna Grunau

Po wysłuchaniu 17 prezentacji konkursowych w Grupie I A – poziom dziecięcy - soliści Komisja Artystyczna postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

WYRÓŻNIENIE  otrzymują ex aequo Nina Momprive, Szymon Stefański, Marcin Kwiatkowski, Jakub Robakowski, Antoni Sobuś i Antoni Szczepański.

III miejsce otrzymują ex aequo Maja Jodłowska, Adrian Biernacki, Piotr Łabenda i Jakub Siemieniewicz.

II miejsce otrzymują ex aequo Maja Rynkiewicz, Hanna Klaus i Zuzanna Bonarska.

I miejsce otrzymują ex aequo Olaf Dziak i Maja Magiera.

 

Po wysłuchaniu 6 prezentacji konkursowych w Grupie I B – poziom dziecięcy – zespoły kameralne Komisja Artystyczna postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: 

WYRÓŻNIENIE otrzymują ex aequo Trio Gitarowe: Nikola Neumuller-Wiktoria Prochera – Anna Strankowska; Duet Gitarowy: Wiktoria Prochera – Anna Strankowska; Duet Gitarowy: Dominik Stadnik – Bartosz Nowaczyk.

III miejsce otrzymuje Duo Gitarowe FEBO: Estera Brzyska – Filip Obłoza.

II miejsce otrzymuje Kwintet w składzie: Daria Arendt (fortepian), Hanna Klaus (gitara), Emilia Robakowska (obój), Jakub Robakowski (gitara), Weronika Sikora (gitara).

I miejsce otrzymuje Duet Gitarowy DWIE MAJE: Maja Jodłowska – Maja Rynkiewicz.

  

Po wysłuchaniu 24 prezentacji konkursowych w Grupie II A – poziom młodzieżowy - soliści Komisja Artystyczna postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

WYRÓŻNIENIE otrzymują ex aequo Zuzanna Murdzek, Jakub Kwiatkowski, Aleksandra Oszmian, Stefan Gosiewski, Anna Maria Puchowska, Karolina Dzikowska, Tomasz Dziubiński, Mikołaj Ożerski, Michał Stefański.

III miejsce otrzymują ex aequo Adam Antkowiak i Karolina Kamrowska.

II miejsce otrzymują ex aequo Wojciech Mizera i Szymon Soliwoda.

I miejsce otrzymują ex aequo Marianna Kowal i Beata Atłas.

 

Po wysłuchaniu 8 prezentacji konkursowych w Grupie II B – poziom młodzieżowy – zespoły kameralne Komisja Artystyczna postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

WYRÓŻNIENIE otrzymuje Pomeranian Quartet: Anna Maria Puchowska, Wiktor Grzywacz,  Krzysztof Kobiela, Marceli Buczyński.

III miejsce otrzymują ex aequo Kwartet Gitarowy „FRESCO”: Natalia Sawicka, Natalia Charkiewicz, Aleksandra Oszmian i Dominik Taźbirek oraz Zespół „Dusznickie Aniołki”: Beata Atłas, Marianna Kowal, Marzena Gołębiewska, Ada Dworak, Julia Pszon, Katarzyna Chęć, Jakub Jakubczak i Kamil Greschutz.

II miejsce otrzymuje Rebelia Kwintet: Wiktor Jary, Julia Wach, Marianna Kowal, Adrianna Ciemińska, Nel Zmuda-Trzebiatowska.

I miejsce otrzymuje Felice Guitar Quartet: Natalia Kornatka, Dorota Perczyńska, Kacper Kardasiński i Olga Hala.

  

Po wysłuchaniu 8 prezentacji konkursowych w Grupie III A – poziom akademicki – soliści Komisja Artystyczna postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

WYRÓŻNIENIE otrzymują ex aequo Łucja Gudaniec, Iwona Cender i Zofia Zalewska.

III miejsce otrzymują ex aequo Rafał Siedlecki i Adrian Suchowiecki.

II miejsce otrzymują ex aequo Monika Rydzewska i Szymon Tobiasz.

I miejsce otrzymuje Tomasz Radziszewski.

 

Po wysłuchaniu 5 prezentacji konkursowych w Grupie III B – poziom akademicki – zespoły kameralne Komisja Artystyczna postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

WYRÓŻNIEŃ nie przyznano.

III miejsce otrzymują ex aequo Duet: Weronika Rydzewska i Emila Maciak oraz MEON DUO: Patrycja Kawalec i Ewelina Misztal.

II miejsce otrzymują ex aequo DUET: Tomasz Radziszewski i Sylwia Gorajek oraz DUET: Damian Wyrzykowski i Kuba Niewczas.

I miejsce otrzymuje TRIO: Damian Wyrzykowski, Natalia Uthke i Kuba Niewczas.

GRAND PRIX otrzymuje Felice Guitar Quartet: Natalia Kornatka, Dorota Perczyńska, Kacper Kardasiński i Olga Hala.

 

Zapraszamy również do obejrzenia reportażu z tego wydarzenia "Konkurs Gitarowy i Felice Guitar Quartet" przygotowanego przez Telewizję Tetka Tczew

Zobacz także

"Narodowe śpiewanie w Gdańsku" z udziałem Chóru Passionatka

26.11.2018 - Dnia 25 listopada 2018 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbył się koncert „Narodowe śpiewanie w Gdańsku”....więcej »