XII Powiatowej Gali Wolontariatu - zgłoś kandydata • 04.01.2021

1.png

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, inicjatyw, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną w 2020 r.

Nagrody w 5 kategoriach zostaną wręczone podczas XII Powiatowej Gali Wolontariatu, której gospodarzem w lutym 2021 roku będzie Miasto Tczew.

Gala Wolontariatu jest bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż pokazuje jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Ponadto pozwala docenić najaktywniejszych, nie tylko wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje oraz przedsiębiorstwa wspomagające organizację inicjatyw społecznych i działające na rzecz dobra wspólnego.

W tym roku przyznane zostaną nagrody w następujących kategoriach:

  1. Grupa Wolontariuszy i Wolontariusz Roku
  2. Inicjatywa społeczna Roku
  3. Organizacja/Instytucja przyjazna wolontariuszom
  4. Animator Roku
  5. Firma przyjazna społeczności lokalnej

Konkurs skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, grup nieformalnych, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w powiecie tczewskim.


Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów upływa dnia 31 stycznia 2021 r.


Kandydatów do konkursu należy zgłaszać poprzez formularz dostępny pod adresem: https://forms.gle/Y3G99hLDfsMomna29 

Dla każdej kandydatury należy wypełnić osobny formularz oraz załączyć minimum 2 zdjęcia z akcji.  Nominowani do konkursu kandydaci swoją aktywność mogą wykonywać w dowolnym obszarze życia społecznego. Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać grupy nieformalne i organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy, a także zgłaszać mogą się sami wolontariusze. Ocenie nominowanych kandydatów podlegać będzie przede wszystkim: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność, partnerstwo w podejmowanych działaniach. W lutym 2021 roku Kapituła, składająca się z osób nagrodzonych w ubiegłych latach oraz przedstawicieli samorządu i Rady organizacji, wybierze laureatów konkursu.

Termin i miejsce 12. Gali Wolontariatu Powiatu Tczewskiego, w czasie której zostaną uhonorowani najaktywniejsi wolontariusze, społecznicy i animatorzy, a także organizacje i prospołeczne firmy, zostaną podane w późniejszym czasie. Organizatorzy oczekują na ustabilizowanie się sytuacji pandemicznej w kraju.

 

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Powiatu Tczewskiego.

Więcej informacji na temat konkursu i Gali Wolontariatu można uzyskać u członków Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego:

Agata Radziwion – tel. 504 013 711, Damian Domański – tel. 508 897 087

e-mail: wolontariat.tczew@gmail.com

 

Grafika przedstawia zdjęcie trzech dziewcząt - wolontariuszek, które trzymają w rękach tabliczki z napisami: jestem wolontariuszką, jestem liderem, kocham ludzi. Pod zdjęciem jest napis: Zgłoś nominacje do Nagród Wolontariatu Powiatu Tczewskiego za 2020 rok.

 

Zobacz także

Wyniki Gry Miejskiej

14.01.2021 - Zakończyliśmy Grę Miejską "Przyczajony mieszkaniec, ukryty Tczew"....więcej »

Ferie w onlajnie

30.12.2020 - Rodzinny spektakl, wyzwania, gra miejska, minecraft na skoczni narciarskiej...więcej »

Wyniki konkursu "Zima zamknięta w słoiku"

21.12.2020 - Po burzliwych naradach w końcu są wyniki konkursu „ZIMA ZAMKNIĘTA W SŁOIKU”. Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom....więcej »