BLACKOUT – spektakl uliczny |Teatr Fuzja w Poznaniu • 10.07.2021, 21:00

IMG_8179.JPG

Spektakl Blackout to (...) opowieść o postapokaliptycznym świecie, gdzie nie obowiązują jakiekolwiek normy społeczne, a ludzie zdani są na samych siebie i bezlitosne mechanizmy zaburzonej ewolucji. Ponury klimat świata przedstawionego świetnie podkreślały kostiumy aktorów, przywodzące na myśl steampunkową estetykę. - Cyprian Łakomy, Polska Głos Wielkopolski

Spektakl poprzedzony będzie paradą, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich widzów. Parada zacznie się o godz. 21.00 i przejdzie od Przystani nad Wisłą przez Bulwar Nadwiślański aż do parkingu przy Moście Tczewskim, na którym rozegra się spektakl.

 

BLACKOUT

To opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej. Rozpoczyna się od cyberpunkowej parady osadzonej w realiach rozpędzonej technokratycznej super korporacji niedalekiej przyszłości. Pełna elektronicznych brzmień, akrobatyki i pędu. Kiedy wydaje się, że szybciej się nie da, następuję wielki krach energetyczny przekreślający wszelkie normy społeczne i cywilizacyjne. Walka ludzkości o przetrwanie na śmieciach cywilizacji prowadzi widza do dzikiej, zanurzonej w steampunkowej estetyce, postapokaliptycznej wizji świata, gdzie najważniejszą walutą stały się resztki energii wyskrobane z dna akumulatorów. Obu częściom spektaklu towarzyszy bezustannie muzyka na żywo, fantastyczna oprawa scenograficzna oraz ekspresyjna i energetyczna gra aktorów.

 

Reżyseria: Tomasz Rozmianiec

Inscenizacja: Anna Rozmianiec_Tomasz Rozmianiec

Muzyka: Adam Brzozowski

efekty audio: Grzegorz Skowron

kostiumy i scenografia: TEATR

obsada: Magda Przybylska, Agnieszka Mikulska, Michał Kozłowski, Hubert Kożuchowski, Rafał Orłowicz, Piotr Wojtyniak, Jakub Woźniak, Tomasz Rozmianiec

muzycy: Kajetan Zwolak, Grzegorz Skowron

obsługa techniczna: Łukasz Jata

 

O Teatrze Fuzja:

Teatr Fuzja jest poznańskim teatrem alternatywnym. Teatr rozpoczął działalność w 2006 r. Liderami i założycielami teatru są reżyserzy i aktorzy - Anna i Tomasz Rozmianiec.

Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa, to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej.

 

W repertuarze teatru znajdują się spektakle salowe, zarówno autorskie jak i inspirowane tekstami literackimi: Foremka (2007), Sen Wahazara (2008) wg St. I. Witkiewicza, Clowny trzy (2008), Król Dawid (2010) wg H. Kajzara, Pani Koch wg M. Białoszewskiego (2011), Odkrywcy (2012) Na arce o ósmej wg Urlicha Huba (2012), Elmer - słoń w kratkę (2013), Wszawa elegia (2013), Takich świąt jeszcze nie było (2014), Szabadabada (2015), Szkłem i dymem pisane (2016), Ciocia Jadzia (2016), Żubr Pompik, Co w szafie piszczy, Reksio (2018), Pograjki (2019).

W 2008 r. teatr rozpoczął swoją przygodę z materią teatru ulicznego. Realizacje plenerowe oparte są na najistotniejszych dla twórców środkach - obrazie i ruchu: Cafestrada (2008), Dywidenda (2010), Alicja (2013), Blackout (2016).

 

Teatr Fuzja jest reprezentowany prawnie przez Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna i bierze czynny udział we wszystkich projektach tej organizacji. Wspólnie organizują RESORT Festiwal Stara Gazownia, produkują i prezentują spektakle na festiwalach w Polsce i za granicą.