BUKARTYK & AJAGORE, ZUZA WIŚNIEWSKA – koncert • 17.07.2021, 19:00

IMGP0083.jpg

Projekt Bukartyk/AJAGORE

Tto efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej, Piotra Bukartyka -znakomitego tekściarza, charakterystycznego wokalisty, wnikliwego obserwatora rzeczywistości i muzyków grupy AJAGORE- instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy- od Jazzu, rhythm n blues przez amerykański  folk, country i nasze tradycje ludowe.

Warto nadmienić iż muzycy AJAGORE towarzyszą na codzień w muzycznej wędrówce Grażynie Łobaszewskiej czy Jorgosowi Skoliasowi

Z kolaboracji Bukartyk/AJAGORE musiało powstać zatem coś nietuzinkowego a gdy dodamy do tego bezkompromisowy  komentarz wobec otaczającej nas rzeczywistości będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem absolutnie dziś na scenie niespotykanym.

BUKARTYK/AJAGORE- Myślisz, Dumasz Tańczysz...

  

Zuza Wiśniewska

Songwirterka, ukuleleistka i pasjonatka świata. W piosence inspiruje ją nie tylko dobry tekst, ale także różnego rodzaju gatunki muzyczne. Jej koncerty to mieszanka akustycznego brzmienia, słodko-gorzkich słów na temat otaczającej rzeczywistości oraz autoironii pomieszanej z ponadprzeciętnym optymizmem. A i humoru podczas występów na żywo nie brakuje. Pochodząca z Torunia laureatka licznych krajowych i międzynarodowych festiwali piosenki artystycznej, w tym Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję” czy Finału Turnieju Poezji Śpiewanej. Artystka ma za sobą występy w całym kraju, między innymi na scenie Impartu, Teatru im. Willama Horzycy czy Piwnicy pod Baranami. W roku 2021 pojawi się jej debiutancka płyta ,,Lusterka”, stanowiąca zbiór utworów stworzonych na bazie obserwacji rzeczywistości i wewnętrznych przemyśleń artystki.

 

Na koncercie wystąpi zespół artystyczny w składzie:

Zuza Wiśniewska – śpiew, ukulele

Dawid ,,Kiwi” Cholewiński – instrumenty perkusyjne

Piotr Klimek – gitara basowa