Jubileusz 5-lecia Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Passionatka • 25.05.2019, 15:00

190525-013.jpg

W tym roku Chór Dziecięco-Młodzieżowy PASSIONATKA, działający w Centrum Kultury i Sztuki, obchodzi Jubileusz 5-lecia działalności. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Koncert Jubileuszowy, który będzie okazją do wspólnego świętowania tego wydarzenia.

Podczas Koncertu Chór Dziecięco-Młodzieżowy PASSIONATKA wystąpi razem z zaproszonymi gośćmi – instrumentalistami, wokalistami, jak również pierwszą dyrygentką – p. Agatą Sową i zabierze w nas w niezwykłą podróż dookoła świata... usłyszymy muzykę latynoską, amerykańską i afrykańską  Będzie też kilka słów o historii i osiągnieciach Chóru. A na koniec Wielki Piknik dla Jubilatów i zaproszonych gości.

Wstęp na koncert za okazaniem bezpłatnych wejściówek. Wejściówki dostępne w kasie CKiS od 7 maja godz. 10.00.

 

Chór Dziecięco-Młodzieżowy Passionatka działa od 2014  przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie (we wcześniejszych latach chór działał pod nazwą warsztaty wokalne). W chwili obecnej składa się z ok. 100 chórzystek i chórzystów w wieku od 5 do 18 lat. Ideą chóru jest daleko idące umuzykalnianie młodego pokolenia.

Chór ma na swoim koncie występ z Majką Jeżowską (2017 r.). Koncertował również na Litwie na  XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Dzieci wesołego uśmiechu". Od 2015 roku bierze udział w programie  Akademii Chóralnej "Śpiewająca Polska". Na Pomorskim Przeglądzie Chórów jest bezkonkurencyjny i wielokrotnie zdobywał główną nagrodę czyli Złote Pasmo.  Na scenie Passionatka to moc energii, piękne kolory i mnóstwo talentu.

Dyrygentką chóru do 2015 roku była Agata Sowa, natomiast od 2015 jest Karolina Kornas.

Zajęcia wokalne mają na celu rozwijanie zainteresowań dzieci uzdolnionych muzycznie oraz stworzenie możliwość atrakcyjnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Repertuar, nad którym pracuje chór uzależniony jest od potrzeb dzieci, uroczystości, świąt, konkursów m.in. piosenki okazjonalne, z repertuaru dziecięcego, pieśni patriotyczne, kolędy, pastorałki, piosenki turystyczne, szanty oraz piosenki filmowe i musicalowe.

 

fot.B. Czaplewska