Jubileusz 5-lecia Chóru Mieszanego Passionata • 20.01.2018, 16:00

IMG_0770.JPG

Chór Mieszany Passionata,  dla uczczenia swojej 5- letniej działalności, zaprasza mieszkańców Tczewa i okolic na Galę Jubileuszową przygotowaną we współpracy z innymi sekcjami CKiS.

Impreza odbędzie się 20 stycznia 2018 r. ( sobota) o godz. 16.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Będą występy wokalne, instrumentalne oraz taneczne. Popiszą się zarówno dzieci jak i dorośli. A wszystko to w temacie zimowo – kolędowym....  Serdecznie zapraszamy!

Chór Mieszany Passionata

Powstał w lutym 2013 roku przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. W repertuarze posiada utwory świeckie, ludowe, okolicznościowe, patriotyczne oraz sakralne. Wszystkie opracowane w układzie czterogłosowym. Najczęściej wykonuje je w wersji a cappella. Zadebiutował jesienią 2013 roku na deskach Centrum Kultury i Sztuki podczas koncertu pt. „Wolność jest słodka” w rocznicę obchodów Święta Niepodległości naszej Ojczyzny. Kolędował w czasie Wigilii Miejskiej i Święta Trzech Króli. Śpiewem ubogacał liturgię Mszy świętych w: Sanktuarium w Lubiszewie, Elblągu, Mątowach Wielkich, Lisewie Toruńskim, Gowidlinie, Prokowie, Świeciu oraz w wielu kościołach naszego miasta. Chór spotkał się z dużym uznaniem podczas Przeglądu Chórów Pomorskich w Dzierżążnie na jesieni 2014 roku.

Chór występuje również w imprezach plenerowych na terenie Tczewa tj.: w Festynach Zdrowia, Tczewskich Sobótkach,  podczas Dni Ziemi Tczewskiej oraz w wielu uroczystościach państwowych. Członkowie chóru to panie i panowie zakochani w chóralnym brzmieniu, z radością podejmujący muzyczne wyzwania, pełni energii i uśmiechu.