"Made in Poland. Koncert dla Mieszkańców" – w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress - z okazji Narodowego Święta Niepodległości • 11.11.2021, 17:00

IMG_5060.jpg

11 listopada w całym kraju obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę w 1918 roku niepodległości po 123 latach zaborów. Z tej okazji chcemy zaprosić Państwa na  „Made in Poland. Koncert dla Mieszkańców” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Szymona Morusa.

W programie tego wyjątkowego koncertu ukazującego piękno kultury narodowej znajdą się m.in. najbardziej rozpoznawalne na świecie kompozycje polskich twórców w opracowaniu na orkiestrę kameralną z towarzyszeniem wybitnego solisty – puzonisty Jarosława Meisnera. Podczas koncertu odbędzie się również prapremiera „Euphory concerto” Adama Wesołowskiego w wersji na puzon i orkiestrę, tym samym tczewscy melomani dostąpią przywileju wysłuchania tego dzieła jako pierwsi na świecie. Będzie to również wyjątkowa okazja by wsłuchać się w brzmienie tego niezwykle intrygującego instrumentu jakim jest puzon, który nie tak często gości w salach koncertowych. Zapraszamy więc na koncert pełen artystycznych doznań, prezentujący wyjątkową różnorodność w twórczości polskich kompozytorów, który pozwoli na prawdziwie pogłębione przeżywanie muzyki.

Dziedzictwo kulturowe stanowi jedną z najwyższych wartości świadczących o Ojczyźnie.

Koncert dofinansowano z budżetu Miasta Tczewa.

Organizatorzy: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane, Centrum Kultury i Sztuki