Wielki Koncert Sylwestrowy "Cudowny Świat Operetki" • 31.12.2016, 18:00

sylwester2016_1.jpg

Soliści, Balet i Orkiestra Kameralna Teatru Muzycznego w Kaliningradzie pod dyrekcją Arkadija Feldmana. W programie największe arie operowe i operetkowe oraz przeboje musicalowe. Wspaniałe soprany, mezzosoprany, znakomite rosyjskie basy.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym Koncercie Sylwestrowym z udziałem Solistów, Baletu i Orkiestry Kameralnej Teatru Muzycznego w  Kaliningradzie pod dyrekcją Arkadija Feldmana. W programie największe arie operowe i operetkowe oraz przeboje musicalowe. Wspaniałe soprany, mezzosoprany, znakomite rosyjskie basy. Uczta nie tylko dla melomana.

Koncert zorganizowany dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego.

Na scenie zobaczymy ponad 20 osób, a co usłyszymy? Same muzyczne smaczki :-)

1. Uwertura do operetki „Zemsta nietoperza” Johann Strauss
2. Kuplety Adeli z „Zemsty nietoperza” J. Straussa
3. Imre Kalman – operetka „Silva” pieśń „Brunetki, blondynki” – po polsku
4. J. Strauss „ Zemsta nietoperza” – Czardasz Rozalindy
5. Franciszek Lehar – operetka „Kraina Uśmiechu” aria Su Czonga
6. Imre Kalman – „Księżniczka cyrkówka” - aria Mr.Iks
7. Imre Kalman – „Bajadera” – aria Odetty
8. Jacques Offenbach – „Orfeusz w piekle” - kankan „Piekielny galop”
9. Imre Kalman – „Silva” – pieśń Boni
10.Theo Mackeben – „Madame du Barry” – aria du Barry
11.Cesare Andrea Bixio – „ Dlaczego spuściłaś oczy”
12. Imre Kalman – „ Księżniczka cyrkówka” – aria Teodory
13. Imre Kalman – „Hrabina Marica” - czardasz Tasilla
14. Ernesto De Kurtis – „ Wróć do Sorento”
15. Pieśń neapolitańska – „ O sole mio”
16. Vincenzo Di Chiara - „Hiszpańskie bolero”
17. Enrico Cannio - „Zakochany żołnierz”
18. Imre Kalman – „Fiołek z Montmartre” - aria „Karambolina”
19. Izaak Dunajewski – walc z filmu „Cyrk”
20. J. Strauss – „Marsz Radeckiego”

Gość specjalny SERGIEJ ARTAMONOW - bas, solista Teatru Balszoj, Nowa Opera, La Skala, absolwent Szkoły Muzycznej Kaliningradzkiego imienia Siergieja Rachmaninowa (2001) i klasy W.Żukova Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie ( w klasie profesor B.Kudryawtcewej). Od 2003 do 2015 roku. Występował na scenach Teatru Wielkiego Moskwa, Teatru Nowaja Opera w Moskwie, La Scala w Mediolanie, Arena di Verona, La Fenice w Wenecji, Teatro Comunale w Bolonii, Reina Sofia Pałac w Walencji (Hiszpania), Teatr Miejski Santyano (Chile), National Centre for Performing Arts w Pekinie.

Soliści:
Elena Artamonowa – sopran,
Swietłana Kruczinina - mezzosopran,
Igor Barbakow – tenor,
Siergiej Seliakow - bas ,
Artiom Chaczianc – tenor,
Zinowij Razu – skrzypce,
Dyrygent: ARKADI FELDMAN

 

ARKADI FELDMAN - dyrygent, kompozytor, założyciel Kaliningradzkiej Orkiestry Symfonicznej (1988r.), zasłużony Działacz Sztuki Rosji, dyrygent i członek Związku Kompozytorów Rosyjskich, dyrektor artystyczny i główny dyrygent Kaliningradzkiej Orkiestry Symfonicznej, laureat nagrody im. Kanta, nagród „Natchnienie” i „Uznanie”.

Urodził się w 1947 r. na Ukrainie. W 1966 r. ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Kaliningradzie. Jest absolwentem Państwowej Akademii Muzycznej im. Sabinowa w Saratowie, gdzie studiował kompozycję w klasie prof. A. Breninga i dyrygenturę w klasie prof. G. Kalentiewa.

W latach 1974-1986 pracował w Szkole Muzycznej II stopnia oraz w Teatrze Dramatycznym w Nowomoskowsku (Ukraina). W tym mieście stworzył także orkiestrę kameralną.

Jest autorem symfonii, utworów dla tria i kwartetów smyczkowych, utworów chóralnych, utworów dla dzieci, koncertu na fortepian z orkiestrą, poematu symfonicznego na wiolonczelę z orkiestrą, sonaty na akordeon guzikowy, a także muzyki do spektakli wystawianych w teatrach dramatycznych w Nowomoskowsku, Smoleńsku, Iwanowsku, Pskowie, Kaliningradzie oraz w Olsztynie.

Współpracował z Rosyjskim Teatrem Wielkim, studiem operowym Akademii Muzycznej im. Czajkowskiego w Moskwie, z moskiewską Operą Helikon, z Mińskim Teatrem Operetki. Jako dyrygent Kaliningradzkiej Orkiestry Symfonicznej Arkadi Feldman współpracował ze znakomitymi solistami rosyjskimi.

Ze swoją orkiestrą z powodzeniem występował w Niemczech, we Włoszech oraz w Polsce. W roku 2000 prowadził uroczysty koncert z udziałem chórów oraz solistów niemieckich i amerykańskich na Międzynarodowych Targach EXPO 2000 w Hanowerze. W Niemczech również ze swoją orkiestrą dokonał nagrań utworów Webera, Szostakowicza i Kalinikowa.

Spędźmy wspólnie ten wyjątkowy wieczór przy lampce szampana. Serdecznie zapraszamy !!!