Makieta Bitwy Warszawskiej w Minecraft z perspektywy gracza • 01.10.2020

2020-09-23 banner-wiktoria1920 cyfrowe pole bitwy.jpg

Uwielbiasz Minecraft? Interesujesz się historią?

 

Koniecznie zobacz filmik, który jest krótką wycieczką po makiecie Bitwy Warszawskiej z perspektywy gracza. Zobacz najważniejsze miejsca i rowiązania techniczne zastosowane na mapie  :)

 

 

Chcesz się pobawić makietą, może chcesz coś zmienić lub dodać...
Pobierz makietę Bitwy warszawskiej w Minecraft TUTAJ.

 

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie uzyskało dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022  w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” w wysokości 17850 zł.
 

Stworzyliśmy projekt edukacyjny „#wiktoria1920 – cyfrowe pole bitwy”, skierowany przede wszystkim do dzieci i  młodzieży. – mówi Tomasz Hildebrandt, dyrektor CKiS. – Celem naszego projektu jest prezentacja wydarzeń historycznych, w tym przypadku Bitwy Warszawskiej, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii cyfrowych, tak aby przekazać wiedzę i wzbudzić w uczestnikach projektu i jego odbiorcach zainteresowanie historią.

 Nie od dziś wiadomo, że zabawa jest najlepszą formą nauki, w związku z tym w ramach projektu „#wiktoria1920 – cyfrowe pole bitwy” jego uczestnicy stworzą makietę Bitwy Warszewskiej przy zastosowaniu narzędzi proponowanych przez grę komputerową Minecraft.


Więcej o projekcie edukacyjnym #wiktoria1920 - cyfrowe pole bitwy znajdziesz TUTAJ.  

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Zobacz także