Projekcje filmowej w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych.

Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.

NHEF 2021/2022

Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez stronę www.nhef.pl, do początku października lub wyczerpania puli wolnych miejsc.

W związku z dynamiczną sytuacją - na dzisiaj - zakładamy, że liczba miejsc może być ograniczona, żeby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz komfort podczas oglądania filmów.

Projekt edukacji filmowej realizowany jest w ponad kilkudziesięciu miastach w Polsce. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w perfekcyjny sposób łączą przyjemność z oglądania filmu, jak i wartości merytoryczne. Zajęcia filmowe składają się z prelekcji przed każdym seansem - prowadzonej przez filmoznawców, projekcji filmu oraz rozmowy z dziećmi i młodzieżą po filmie.

Wszyscy nauczyciele biorący udział w projekcie dostają materiały do prowadzenia lekcji, które dotyczą zagadnień pojawiających się w obejrzanym filmie. Dodatkowo nauczyciele, przy niektórych projekcjach, otrzymują analizy psychologiczne, które również mogą być wykorzystane do omówienia tematu związanego z filmem.

W nowym sezonie proponujemy następujące cykle tematyczne dla wszystkich grup wiekowych:

Przedszkola – „Filmowe przygody”
Szkoły Podstawowe kl. 1 - 3 - „Filmowi bohaterowie”
Szkoły Podstawowe kl. 4 - 6 – „Świat filmu”
Szkoły Podstawowe kl. 7 - 8 - „Dojrzewanie w kinie”
Szkoły Ponadpodstawowe - „Trudne tematy"
 

Opłata za udział w projekcie 2021/2022 wynosi:

- bilet na jeden seans – 8 zł,

W tym sezonie 2021/2022 ze względu na sytuację związaną z pandemią karnety nie będą dostępne w sprzedaży.