NHEF "Młodzi w obiektywie" - szkoła podstawowa kl. 4 - 6
18.04.2023, 11:00 ...więcej »
Uczestnicy warsztatów przejdą całą filmową ścieżkę twórczą: od idei, przez rozwój pomysłu i jego realizację oraz poznają w praktyce proces produkcji filmu (okres przygotowawczy, zdjęciowy, post produkcji i dystrybucji).
PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA WARSZTATÓW FILMOWYCH:
Za uczestnictwo w zajęciach obowiązuje ryczałtowa odpłatność miesięczna, płatna bezpośrednio w kasie z góry, do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca za zajęcia w następnym miesiącu.
W razie pytań proszimy o kontakt Anną Kruszynską, kierownikiem ds. edukacji kulturalnej lub z Dorotą Maciejewską, specjalistą ds. obsługi kasowej, kom. 534 989 340, e-mail: dmaciejewska@ckis.tczew.pl
Anna Kruszyńska - kierownik ds. edukacji kulturalnej
pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl
Urodzony 29 czerwca 1993 roku w Gdańsku, mieszkaniec Tczewa.
Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej w kierunku sztuki operatorskiej oraz posiadacz dyplomu animatora kultury filmowej.
Z zawodu Operator Kamery, z pasji reżyser.
Swoją przygodę z filmem zaczął już w pierwszej klasie Liceum Ogólnokształcącego gdzie fascynacja teatrem przeniosła się na kino i ujęcia filmowe.
Przez kolejne lata rozwijał swoje umiejętności, aby zacząć pracę w trójmiejskiej telewizji "Pomorska.TV".
W między czasie stworzył m.in. materiał dla programu "Express Reporterów" dla Telewizji Polskiej, pracował również na wielu planach teledysków jako operator kamery oraz montażysta.
Kończąc pracę w telewizji zaczął tworzyć materiały dla Biura Prasowego programu Komendy Głównej Policji w Warszawie "PaT".
Momentem kulminacyjnym w jego karierze była reżyseria pierwszego filmu pt. "Orinoko" - film niezależny, krótkometrażowy opowiadał o losie bezdomnej osoby, i jego tułaczce. Problem poruszony w filmie pokazywał samotność oraz trudności z jakimi muszą zmagać się bezdomne osoby. Premiera debiutanckiego dzieła miała miejsce w Warszawskim kinie Elektronik, następnie pokazywany był m.in. w Tczewie, Toruniu oraz ponownie w Warszawie.
Po pokazach filmowych zaczął pracę nad scenariuszem do swojego drugiego filmu zatytułowanego "Drugie Życie". Film sfinansowany był przez Studio Munka, Warszawską Szkołę Filmową oraz przez Miasto Tczew. Zdjęcia do filmu odbyły się na Półwyspie Helskim, Tczewie oraz Warszawie. Film pt."Drugie Życie" swoją premierę miał w marcu 2017 roku w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki. Nie była to produkcja w pełni niezależna.
Po zakończeniu planu zdjęciowego zaczął pracę w Radiu Tczew, oraz powrócił do telewizji jako operator kamery i dziennikarz.
25.10.2019 - Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie serdecznie zaprasza do nowotworzonej grupy warsztatów filmowych.......więcej »
09.01.2017 - W studiu Radia Tczew Paweł Kriger, przedstawiciel młodych scenarzystów, którzy zostali wyróżnieni na organizowanym przez Fundację Młodego Kina konkursie na scenariusz fabularnego filmu krótkometrażowego....więcej »
07.03.2016 - Obchody 40-lecia Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie rozpoczną się 19 marca, gdy Sali Głównej zostanie nadane imię prof. Ryszarda Karczykowskiego, wybitnego tenora....więcej »