Robotyka

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci powyżej 9 roku oraz młodzieży.

Za pomocą robotów edukacyjnych, dzieci i młodzież uczy się kodowania i programowania. Program zajęć jest dostosowany do możliwości i indywidualnych potrzeb uczestników

***

Oferujemy zajęcia dla dzieci z interaktywnym robotem uczącym Photon. Zajęcia odbywają się w języku ukraińskim.

Robot Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem. Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez doświadczenie i eksperymenty. Dzięki temu mogą szybko rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w dorosłym życiu. Sterowany poprzez specjalną aplikację na tablety, wprowadza dzieci w podstawy programowania i algorytmów.

Możliwości wykorzystania robota są praktycznie nieograniczone, ponieważ dostępne są wbudowane czujniki (światła, zbliżenia, kontrastu powierzchni, dotyku, odbiornik podczerwieni), głośnik, mikrofon i diody LED.

Korzystanie z robota zachęca dzieci do tworzenia symulacji problemów, opracowywania algorytmów robotów, a następnie testowania ich założeń w praktyce.

Photon to robot stworzony w Polsce – jego twórcami są absolwenci Politechniki Białostockiej. Ponadto kluczowe elementy Photona zostały opracowane w ścisłej współpracy z zespołem psychologów z Uniwersytetu SWPS.

 

Пропонуємо заняття для дітей з інтерактивним навчальним роботом Photon. Проведення занять – українською мовою.

 

Робот Photon – перший у світі інтерактивний навчальний робот, який розвивається разом з дитиною. Діти люблять вчитися через досвід і експерименти. Саме завдяки цьому вони можуть швидко розвинути вміння логічно мислити, що є запорукою успіху у дорослому житті. Керується через спеціальний додаток для планшетів, знайомить дітей з основами програмування та алгоритміки.

Варіанти використання робота практично нескінченні, оскільки доступне використання вбудованих датчиків (світла, наближення, контрастності поверхні, дотику, ІЧ-приймач), динаміка, мікрофона та світлодіодів.

Використання робота стимулює дітей створювати симуляції задач, розробляти алгоритми робота, а потім перевіряти свої припущення на практиці.

Photon – це робот, створений у Польщі – його творці є випускниками Білостоцького технологічного університету. Крім того, ключові елементи Photon, були розроблені в тісній співпраці з командою психологів з Університету SWPS.

Informacje organizacyjne

Płatności

Za uczestnictwo w zajęciach obowiązuje ryczałtowa odpłatność miesięczna, płatna bezpośrednio w kasie z góry, do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca za zajęcia w następnym miesiącu.

W razie pytań proszimy o kontakt Anną Kruszynską, kierownikiem ds. edukacji kulturalnej lub z Dorotą Maciejewską, specjalistą ds. obsługi kasowej, kom. 534 989 340, e-mail: dmaciejewska@ckis.tczew.pl 

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Zapisy na warsztaty artystyczne przyjmowane są przez stronę:  https://www.strefazajec.pl/company/CKiS-w-Tczewie-id556.html  

Już dziś załóż konto na: https://www.strefazajec.pl/profile/login 

 

Anna Kruszyńska - kierownik ds. edukacji kulturalnej

pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl 

Instruktorzy

Agnieszka Komorowska

Z wykształcenia jest nauczycielem z wieloletnią praktyką w zawodzie. Współpracuje z przedszkolami i szkołami, gdzie prowadzi zajęcia z robotyki. Pisze programy autorskie, które realizuje na zajęciach. Uczestniczy w kursach, programach i ogólnopolskich projektach z programowania, kodowania i robotyki.

Oksana Trykoz

Posiadam duże doświadczenie w nauczaniu i rozwijaniu umiejętności komputerowych dzieci i dorosłych. Opracowałam i wdrożyłam własną metodykę nauczania programowania dzieci (od 6 roku życia), tworząc gry, animacje w środowisku programistycznym ScratchJr i Scratch 3.0. Znam metodykę i mam własne opracowania na kursie robotyki oparty o Lego Education WeDo 2.0.
Doświadczenie zawodowe: nauczycielka informatyki i robotyki, koła programistycznego (Charkowski Gimnazjum nr 55, Charkowski Prywatny liceum „Ranok”, Ukraina)
Wykształcenie: Charkowski Instytut Lotniczy im. Żukowskiego (inżynier systemów), Charkowski Uniwersytet Narodowy im. Karazina (nauczyciel matematyki i informatyki)