Wokal

Warsztaty wokalne dla grup 4-osobowych oraz indywidualne, skierowane dla dzieci i młodzieży.

 

Co na nich robimy?

Wzbogacamy  warsztat wokalisty o umiejętności:

 • pracy nad materiałem słowno-muzycznym;
 • doskonalenia aparatu oddechowego, głosowego i artykulacyjnego;
 • stosowania indywidualnie dobranych ćwiczeń emisyjnych i logopedycznych;
 • pracy nad tekstem pod kątem wyrazistości, poprawności artykulacyjnej oraz zgodności materiału muzycznego z materiałem tekstowym;
 • świadomego wykonawstwa;
 • zachowania się w sytuacji próby, występu, nagrania studyjnego itp.;
 • rozbudzania pomysłowości i odwagi pokazywania się na scenie;
 • poszukiwania odpowiedniej interpretacji utworu;
 • pracy z mikrofonem.

 

Do czego dążymy?

Dążenie do profesjonalizmu:

 • ćwiczenia dykcji;
 • ćwiczenia emisji głosu;
 • ćwiczenia oddechowo-głosowe;
 • praca nad słowem: wyrazistość, frazowanie, akcentowanie, interpretacja;
 • pojęcie precyzji wykonawczej;
 • poczucie estetyki scenicznej;
 • dobór repertuaru;
 • wizerunek sceniczny;
 • higiena aparatu głosowego;
 • stres.

Informacje organizacyjne

Płatności

Za uczestnictwo w zajęciach obowiązuje ryczałtowa odpłatność miesięczna, płatna bezpośrednio w kasie z góry, do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca za zajęcia w następnym miesiącu.

W razie pytań proszimy o kontakt Anną Kruszynską, kierownikiem ds. edukacji kulturalnej lub z Dorotą Maciejewską, specjalistą ds. obsługi kasowej, kom. 534 989 340, e-mail: dmaciejewska@ckis.tczew.pl 

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Zapisy na warsztaty artystyczne przyjmowane są przez stronę:  https://www.strefazajec.pl/company/CKiS-w-Tczewie-id556.html  

Już dziś załóż konto na: https://www.strefazajec.pl/profile/login 

 

Anna Kruszyńska - kierownik ds. edukacji kulturalnej

pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl 

Osiągniecia

Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Zimowe Granie" Gdynia 2020 - III miejsce w kategorii Videoclip

Uczestnicy naszych warsztatów - Julia Ziółkowska, Blanca Piernicka, Kornelia Poskrobko, Magdalena Drejka, Mikołaj Gramatowski, Emil Sykut i Wiktoria Sawczuk - zdobyli III miejsce w kategorii Videoclip w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Zimowe Granie" Gdynia 2020.

Wielkie brawa i gratulacje!

Podziękowania należą się też ich instruktorom Pani Agacie Sowie i Panu Wojciechowi Lipce za przygotowanie :)

Link do relacji z Zimowego Grania 2020 /wypatrujcie naszego teledysku >> https://youtu.be/sLcTC5i-gaQ 

Nagrodzony videoclip pt. "Dobra piosenka"

 

 

Konrad Repiński w The Voice Kids

Uczestnik warsztatów wokalnych w Centrum Kultury i Sztuki, 10-letni Konrad Repiński wystąpił w drugim odcinku The Voice Kids Poland 3.

Zaśpiewał piosenkę „Z poradnika młodego zielarza” znaną z filmu „Podróże Pana Kleksa”. To był świetny występ – każdy z jurorów odwrócił fotel i chciał Konrada w swojej drużynie.

Żywiołowy występ Konrada spodobał się wszystkim jurorom. Jako pierwsza odwróciła swój fotel Cleo, która bardzo chciała go w swojej drużynie. Dawid Kwiatkowski podkreślał energię, z jaką śpiewał tczewianin. Konrad wybrał jednak Tomsona i Barona. Jak później powiedział wybrał ich, ponieważ najbliższa jest mu muzyka – rockowa, ekspresyjna, jaką tworzy zespół Afromental.

Konrad wspomina swój występ:

Zaśpiewałem na castingu "Tak Tak to ja" Grzegorza Ciechowskiego i "Show must go one" z repertuaru Queen. To piosenki nie dla dzieci, ale ja po prostu słuchałem je często z tatą i lubiłem je śpiewać. Zapytałem rodziców i moich opiekunów woklanych, czy mógłbym właśnie te zaśpiewać. Zgodzili się i chyba dobrze wyszło skoro jurorom na castingu się spodobało. Lubię bardzo zajęcia teatralne i całą grupę Ingenium, występy z nimi na scenie sa niesamowite, wszyscy sie przyjaźnimy. Voice Kids to dla mnie przygoda. Może poznam jak sie robi coś dla telewizji, jak powstaje program, który lubię z rodziną oglądać.

The Voice Kids to najpopularniejszy talent-show z udziałem dzieci w Polsce. Osiąga kilkumilionową ogladalność. Do tego programu próbuje się dostać w każdej edycji kilka tysięcy dzieci. Szansę zaśpiewania w trzeciej edycji na scenie przed fotelami otrzymało niespełna stu wokalistów w wieku od 8 do 14 lat. Tylko ponad połowę z nich (około 60) będzie można zobaczyć w telewizji. Konkurs ma kilka etapów. Po przesłuchaniach w ciemno są bitwy, do których dostał się tczewianin.

Wielki finał zaplanowano na 22 lutego.

Instruktorzy

Instruktor Agata Sowa

Agata Sowa - na co dzień mama synów Jakuba i Jana, nauczycielka muzyki i 1-3 w SP 11 w Tczewie oraz instruktorka wokalna w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Od najmłodszych lat rozśpiewana tczewska artystka. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w Tczewskim Domu Kultury podczas konkursu piosenki Śpiewamy i Tańczymy w amfiteatrze. Jako 5 latka została laureatką w w/w konkursie. Następnie wstąpiła do Chóru Dziecięcego Biedronki, w którym została solistką a później dyrygentką. W międzyczasie uczęszczała do Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu na kierunku wokalno - aktorskim. Poza tym śpiewała w Chórze Juventus, w chórze Teatru Wybrzeże, jako solistka z Orkiestrą Kameralną Sancte Crucis, Harcerską Orkiestrą Dętą, i w wielu innych muzycznych projektach.
W 2009 roku była uczestniczką programu Szansa na sukces z zespołem T love.
Założyła Dziecięcy Chór Passionatka, z którym zdobyła pierwsze Złote Pasmo.
Z wielkiej pasji Agaty do muzyki i polskiej piosenki powstał Festiwal Niezapominajka dla dzieci w wieku szkolnym. Zarażanie dzieci na warsztatach wokalnych swoją pasją sprawia Agacie wielką frajdę i satysfakcję. Można pokusić się o stwierdzenie Franza Schuberta „Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach”.

Gosia Kornas

Uczęszczała do Gdańskiej Szkoły Jazzu i Rozrywki II stopnia, gdzie pobierała naukę śpiewu klasycznego pod okiem solistki Opery Bałtyckiej pni Marzeny Prochackiej oraz uczestniczyła w cyklicznych warsztatach wokalnych prowadzonych przez Krystynę Prońko. Laureatka wielu konkursów wokalnych m.in. pierwsze miejsce w Konkursie Piosenki im Bogusława Klimczuka w Kozienicach w 2005 roku, Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie w 2006 r. Przez wiele lat współpracowała z zespołem Ajagore. Obecnie współpracuje z trójmiejskim zespołem jazzowym Riverboat Ramblers Swing Orchestra.
W 2013 roku wzięła udział w telewizyjnym show "The Voice of Poland" i trafiła do drużyny Edyty Górniak.
Na co dzień jest nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 10 a od ponad dekady prowadzi warsztaty wokalne w MOK'u w Pelplinie.
Prywatnie jest mamą Olki i Grzesia. Lubi kawę z mlekiem, spacery po lesie i psy.