Taniec

Tczewska Akademia Kreacji Tańca

Chcesz poznać różne techniki taneczne, kształtować sprawność fizyczną i nabyć umiejętności poruszania się na parkiecie? Przyjdź do naszej szkoły tańca! Najlepiej wyposażona sala taneczna w Tczewie!

 

RYTMIKA

Dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Zajęcia rytmiczne wykorzystują naturalną dla dziecka potrzebę ruchu, co w połączeniu z muzyką daje świetną zabawę. Rytmika wspomaga rozwój funkcji poznawczych i motorycznych dziecka, usprawnia aparat mowy i ułatwia nawiązywanie relacji z rówieśnikami. Najmłodsi uwielbiają zabawy słuchowo-ruchowe!

Instruktor Monika Bławat - absolwentka wychowania muzycznego na UKW w Bydgoszczy, uczestniczka licznych  kursów i warsztatów, instruktorka rytmiki w tczewskich przedszkolach i szkołach podstawowych.

 

TANIEC TOWARZYSKI

Taniec to sposób na życie, to odkrywanie i wyrażanie samego siebie. Uczestnicy szybko odczują radość płynącą z rozwijania swoich talentów tanecznych pod wprawnym okiem instruktorów. Podczas zajęć uczestnicy poznają kroki dziesięciu tańców towarzyskich – a zdrowie, pozytywną energię i dobre samopoczucie dostaną gratis!

Instruktor Michał Pastewski - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, instruktor tańca i dyplomowany trener tańca sportowego, tancerz klasy mistrzowskiej. W swojej karierze tanecznej wielokrotnie zdobywa medale Mistrzostw Okręgu Pomorskiego i ogólnopolskich turniejów tańca, a także był finalistą turniejów z cyklu GranPrix Polski. Jako instruktor i trener tańca, od 2006 roku prowadzi zarówno kursy tańca, jak i szkoli pary turniejowe w trójmiejskich klubach i szkołach tańca. 

 

TAŃCE LATINO

Szybkie, dynamiczne i zmysłowe, pełne wyrazu, ruchu i rytmiki.

Instruktor Michał Pastewski

 

TANIEC HIP-HOP

Hip-hop to inspiracja, energia i styl życia. Na zajęciach wprowadzamy dzieci, młodzież i dorosłych w techniki  tańca – rozwijamy motorykę ciała, muzykalność, pamięć ruchową i choreografię. Nasze warsztaty to nie tylko hobby, ale i możliwość wstąpienia do profesjonalnych grup tanecznych.
 

Instruktor Tomasz Walczak - tancerz, nauczyciel, choreograf, instruktor (posiada certyfikat kursu instruktorskiego w dziedzinie hip-hop). Tańczy od 1999r. Zaczynał jako tancerz sportowego tańca towarzyskiego klubu „Pasja” w Malborku, przez krótki okres czasu trenował pod barwami Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, dwukrotny finalista mistrzostw okręgu Pomorskiego (2002, 2003) uczestnik i laureat wielu prestiżowych turniejów w kraju.
Po dzień dzisiejszy szkoli się i rozwija pod okiem polskich i zagranicznych instruktorów. Laureat wielu zawodów hip-hop-owych z ekipą FM’98 i SDF uczestniczy w organizowaniu Europejskich Dni Tańca w Malborku. 

 

BALET

Poznaj zasady tańca klasycznego, wykształcić właściwą postawę ciała oraz wdzięk i grację!

Instruktor Agata Litwińska - absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, tancerka uniwersyteckiego teatru tańca „Gabinet ruchomych Obrazów”, zawodniczka sekcji aerobiku sportowego UG AZS, pracowała we francuskim teatrze tańca w Paryżu, uczyła się w Studio Harmonic – Thierry Varger Eizara w Paryżu. Obecnie studentka Politologii i Filologii Romańskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.

 

FLAMENCO - ruszamy od stycznia 2014 r.

Taniec i muzyka flamenco obejmują ogromne bogactwo form, począwszy od bardziej poważnych do typowo fiestowych. Cyganie od wieków byli ludem wędrownym, nie posiadającym swojego miejsca na ziemi - stąd muzyka i taniec przepełnione są ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Typowa w tańcu ekspresja przejawia się między innymi w połączeniu pewnych skrajności: dynamicznemu wystukiwaniu rytmu nogami towarzyszą zazwyczaj płynne, eleganckie ruchy rąk. Niezwykła plastyczność tego tańca pozwala pokazać tancerzowi swoje emocje i charakter. Mówi się, że nie ten lepiej zatańczy i zrozumie flamenco, który ma lat „naście”, ale ten, który już „swoje w życiu przeżył”.


Instruktor Luiza Romanowska - archeolog i historyk sztuki z wykształcenia, tancerka flamenco z zamiłowania. Uczennica Katarzyny Marchlewicz w trójmiejskiej szkole flamenco Gato Verde. Swoją taneczną pasję rozwija stale na warsztatach zarówno w Polsce, jak również w kolebce tańca flamenco - Sewilli. Do jej nauczycieli należeli m.in.: Andres Pena, Alicia Marquez, Ramon Martinez, Irene Alvarez, Manuel Betanzos. Z polskich instruktorek najbardziej ceni Nadię Mazur oraz Martę Dębską.

 

DANCEHALL

Żywiołowy ruch, energia i dynamika rodem z Jamajki! 

Instruktor Agnieszka Dragańska - absolwentka szkół tańca Stardance i studia tańca Enzym oraz kilkunastu warsztatów tanecznych

 

CHEERLEADERKI + MAŻORETKI

Mażoretki to młode dziewczyny ubrane w paradne stroje zawierające elementy umundurowania galowego różnych służb i formacji. Występują na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych, żonglując i podrzucając przy tym pałeczki mażoretkowe. Mażoretki spełniają nie tylko funkcję widowiskowego dodatku, ale przy pomocy wykonywanych gestów sygnalizują orkiestrze zbliżający się zakręt, zakończenie utworu, zmianę rytmu. Mażoretka maszerująca przed orkiestrą zwana jest tamburmajorką.

Stroje mażoretek nawiązują zwykle do umundurowania organizacji, do których należą współpracujące z nimi orkiestry. Organizacje te, to najczęściej wszelkiego rodzaju służby mundurowe, takie jak: wojsko, policja i inne formacje paramilitarne, służby ratownicze, służby transportowe, służby miejskie itp. ale także różnego rodzaju zakłady pracy lub inne organizacje i stowarzyszenia posiadające własne uniformy. Mażoretki mogą również nawiązywać w swoich strojach do regionów geograficznych lub miast, z których pochodzą – szczególnie, jeśli nie są związane z konkretnymi formacjami mundurowymi, tylko z instytucjami kulturalnymi.

Sekcja będzie ściśle współpracować z Harcerską orkiestra Dętą. Nabór dziewcząt od 13 roku życia.

 

ASTRONOMIA

To zajęcia dla wszystkich ciekawych świata, prowadzone są w sposób przystępny dla każdego – zarówno dzieci, jak i emerytów. Omawiamy wydarzenia astronomiczne, poznajemy kosmos, spotykamy się, by obserwować najciekawsze zjawiska na niebie. Pogłębiamy swoją wiedzę o wszechświecie i spotkamy wielu ciekawych ludzi.

Mamy profesjonalny sprzęt inie zawahamy się go użyć!

Instruktor Jarosław Pióro – absolwent astronomii UMK w Toruniu, popularyzator nauki, autor wielu publikacji popularnonaukowych, redaktor portalu astronomia.pl. ZałożyłTczewskie Koło Miłośników Astronomii.


ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10, Tczew, tel.: 58 531 07 07, e-mail: ckis@ckis.tczew.pl