Taniec

Tczewska Akademia Kreacji Tańca

Chcesz poznać różne techniki taneczne, kształtować sprawność fizyczną i nabyć umiejętności poruszania się na parkiecie? Przyjdź do naszej szkoły tańca! Najlepiej wyposażona sala taneczna w Tczewie!

 

RYTMIKA

Dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Zajęcia rytmiczne wykorzystują naturalną dla dziecka potrzebę ruchu, co w połączeniu z muzyką daje świetną zabawę. Rytmika wspomaga rozwój funkcji poznawczych i motorycznych dziecka, usprawnia aparat mowy i ułatwia nawiązywanie relacji z rówieśnikami. Najmłodsi uwielbiają zabawy słuchowo-ruchowe!

Instruktor Monika Bławat - absolwentka wychowania muzycznego na UKW w Bydgoszczy, uczestniczka licznych  kursów i warsztatów, instruktorka rytmiki w tczewskich przedszkolach i szkołach podstawowych.

 

TANIEC TOWARZYSKI

Taniec to sposób na życie, to odkrywanie i wyrażanie samego siebie. Uczestnicy szybko odczują radość płynącą z rozwijania swoich talentów tanecznych pod wprawnym okiem instruktorów. Podczas zajęć uczestnicy poznają kroki dziesięciu tańców towarzyskich – a zdrowie, pozytywną energię i dobre samopoczucie dostaną gratis!

Instruktor Michał Pastewski - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, instruktor tańca i dyplomowany trener tańca sportowego, tancerz klasy mistrzowskiej. W swojej karierze tanecznej wielokrotnie zdobywa medale Mistrzostw Okręgu Pomorskiego i ogólnopolskich turniejów tańca, a także był finalistą turniejów z cyklu GranPrix Polski. Jako instruktor i trener tańca, od 2006 roku prowadzi zarówno kursy tańca, jak i szkoli pary turniejowe w trójmiejskich klubach i szkołach tańca. 

 

TAŃCE LATINO

Szybkie, dynamiczne i zmysłowe, pełne wyrazu, ruchu i rytmiki.

Instruktor Michał Pastewski

 

TANIEC HIP-HOP

Hip-hop to inspiracja, energia i styl życia. Na zajęciach wprowadzamy dzieci, młodzież i dorosłych w techniki  tańca – rozwijamy motorykę ciała, muzykalność, pamięć ruchową i choreografię. Nasze warsztaty to nie tylko hobby, ale i możliwość wstąpienia do profesjonalnych grup tanecznych.
 

Instruktor Tomasz Walczak - tancerz, nauczyciel, choreograf, instruktor (posiada certyfikat kursu instruktorskiego w dziedzinie hip-hop). Tańczy od 1999r. Zaczynał jako tancerz sportowego tańca towarzyskiego klubu „Pasja” w Malborku, przez krótki okres czasu trenował pod barwami Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, dwukrotny finalista mistrzostw okręgu Pomorskiego (2002, 2003) uczestnik i laureat wielu prestiżowych turniejów w kraju.
Po dzień dzisiejszy szkoli się i rozwija pod okiem polskich i zagranicznych instruktorów. Laureat wielu zawodów hip-hop-owych z ekipą FM’98 i SDF uczestniczy w organizowaniu Europejskich Dni Tańca w Malborku. 

 

BALET

Poznaj zasady tańca klasycznego, wykształcić właściwą postawę ciała oraz wdzięk i grację!

Instruktor Agata Litwińska - absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, tancerka uniwersyteckiego teatru tańca „Gabinet ruchomych Obrazów”, zawodniczka sekcji aerobiku sportowego UG AZS, pracowała we francuskim teatrze tańca w Paryżu, uczyła się w Studio Harmonic – Thierry Varger Eizara w Paryżu. Obecnie studentka Politologii i Filologii Romańskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.

 

FLAMENCO - ruszamy od stycznia 2014 r.

Taniec i muzyka flamenco obejmują ogromne bogactwo form, począwszy od bardziej poważnych do typowo fiestowych. Cyganie od wieków byli ludem wędrownym, nie posiadającym swojego miejsca na ziemi - stąd muzyka i taniec przepełnione są ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Typowa w tańcu ekspresja przejawia się między innymi w połączeniu pewnych skrajności: dynamicznemu wystukiwaniu rytmu nogami towarzyszą zazwyczaj płynne, eleganckie ruchy rąk. Niezwykła plastyczność tego tańca pozwala pokazać tancerzowi swoje emocje i charakter. Mówi się, że nie ten lepiej zatańczy i zrozumie flamenco, który ma lat „naście”, ale ten, który już „swoje w życiu przeżył”.


Instruktor Luiza Romanowska - archeolog i historyk sztuki z wykształcenia, tancerka flamenco z zamiłowania. Uczennica Katarzyny Marchlewicz w trójmiejskiej szkole flamenco Gato Verde. Swoją taneczną pasję rozwija stale na warsztatach zarówno w Polsce, jak również w kolebce tańca flamenco - Sewilli. Do jej nauczycieli należeli m.in.: Andres Pena, Alicia Marquez, Ramon Martinez, Irene Alvarez, Manuel Betanzos. Z polskich instruktorek najbardziej ceni Nadię Mazur oraz Martę Dębską.

 

DANCEHALL

Żywiołowy ruch, energia i dynamika rodem z Jamajki! 

Instruktor Marta Machińska

 

ASTRONOMIA

To zajęcia dla wszystkich ciekawych świata, prowadzone są w sposób przystępny dla każdego – zarówno dzieci, jak i emerytów. Omawiamy wydarzenia astronomiczne, poznajemy kosmos, spotykamy się, by obserwować najciekawsze zjawiska na niebie. Pogłębiamy swoją wiedzę o wszechświecie i spotkamy wielu ciekawych ludzi.

Mamy profesjonalny sprzęt inie zawahamy się go użyć!

Instruktor Jarosław Pióro – absolwent astronomii UMK w Toruniu, popularyzator nauki, autor wielu publikacji popularnonaukowych, redaktor portalu astronomia.pl. ZałożyłTczewskie Koło Miłośników Astronomii.


ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10, Tczew, tel.: 58 531 07 07, e-mail: ckis@ckis.tczew.pl