Projekt "Pomorskie z Ukrainą"

Centrum Kultury i Sztuki od stycznia do czerwca 2023 r. realizuje projekt skierowany do dzieci i młodzieży z Ukrainy finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 14.1 integracja Imigrantów, projekt pn. „Pomorskie z Ukrainą”.

Pod koniec stycznia Centrum Kultury i Sztuki podpisało umowę na realizację grantu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. W ramach dofinansowania projektu otrzymaliśmy 199 300,00 zł, w tym ze środków UE: 178 321,05 zł oraz 20 978,95 zł ze środków budżetu państwa.

W ramach projektu od lutego 2023 r. realizowane będą bezpłatne zajęcia z robotyki i programowania, zajęcia taneczne, warsztaty teatralne, zajęcia wokalne, zajęcia plastyczne, a także zajęcia kreatywne, warsztaty dotyczące nowych mediów oraz warsztaty krawieckie.

W ramach realizowanych zadań pracownie Centrum Kultury i Sztuki zyskają również drukarki 3D, zestawy edukacyjne do zajęć robotyki i programowania oraz zestaw nagłośnieniowy.

Cały cykl warsztatowy zakończy się w czerwcu wspólnym występem wszystkich uczestników zajęć oraz prezentacją efektów warsztatów.

Finansowanie projektu

logotypy projektu Pomorskie z Ukrainą

Ruszyły warsztaty w ramach projektu "Pomorskie z Ukrainą"

W lutym ruszyły zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Pomorskie z Ukrainą”.

Projekt finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 14.1 integracja Imigrantów.

W ramach zajęć kulturalnych młodzi ludzie szlifują talent aktorski i wokalny oraz uczą się tańczyć, biorą też udział w warsztatach plastycznych, warsztatach kreatywnych, a także poznają tajniki nowych mediów, uczą się robotyki i poznają tajniki krawiectwa.

W projekcie biorą udział dzieci i młodzież przebywające w Tczewie, w tym m.in. dzieci i młodzież z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz młodzież ucząca się w Szkole Tristan.

Wszystkie warsztaty prowadzone są od lutego i potrwają do czerwca. Na zakończenie projektu planowany jest występ podsumowujący wszystkie działania i pokazujący, czego młodzież nauczyła się przez te kilka miesięcy.

Dzięki prowadzonym warsztatom młodzież nie tylko może rozwijać swoje talenty, ale także poznawać rówieśników z Polski.

Zobaczcie, co działo się do tej pory w naszej galerii zdjęć.

 

Przed nami kolejne miesiące zajęć i nowych wyzwań, w tym nauka obsługi drukarek 3D.

 

Wieczór poezji ukraińskiej

W rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie w Centrum Kultury i Sztuki nasza instruktorka zajęć teatralnych Pani Yevheniia Buzuk zorganizowała Wieczór poezji ukraińskiej. W wydarzeniu wzięli udział nasi warsztatowicze z zajęć teatralnych i z zajęć tanecznych, w projekcie wystąpiła również nasza instruktorka zajęć tanecznych Pani Vlada Shalai.

Wieczór poświęcony poezji ukraińskiej cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że zdecydowaliśmy się przenieść wydarzenie na salę widowiskową.

Dla młodzieży biorącej udział w warsztatach był to niezapomniany występ przed publicznością.

Miło nam również poinformować, że nasza grupa teatralna została zaproszona do udziału w kolejnym Wieczorze poezji ukraińskiej w Gdyni.  Wieczór ten organizuje Fundacja Przytulny Domek.

Nowy sprzęt już u nas

W ramach projektu pracownie Centrum Kultury i Sztuki powiększyły się o zakupione sprzęty – mały sprzęt nagłośnieniowy, sprzęt na zajęcia z robotyki (zestawy Arduino), a także drukarki 3D.