Rusza nowy projekt Centrum Kultury i Sztuki #TczewskaKulturaOnline!

Kochani Widzowie!

Specjalnie dla Was przenosimy się do sieci!  Zwykle to Wy przychodziliście do nas, a teraz to my zagościmy w Waszych domach.

Ruszamy z nowym projektem #TczewskaKulturaOnline.
 

Projekt #TczewskaKulturaOnline będzie składał się z kilku elementów:

 

  • #Warsztaty – Edukacja Artystyczna

Edukacja Artystyczna to jedna z podstawowych działalności Centrum Kultury i Sztuki. Dlatego dla osób, które z powodu pandemii nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, będziemy realizować warsztaty artystyczne online. Zajęcia, które proponujemy, są kontynuacją działań edukacji kulturalnej prowadzonej przez nas, wzbogaconą o nowe propozycje dla szerszego grona odbiorców.

 

  • #MuzycznyFyrtel – Fenomenalne Wywiady

Naszym największym skarbem są ludzie – artyści, którzy pochodzą z naszego miasta. Żeby ich pokazać i uhonorować, powołaliśmy do życia „Muzyczny Fyrtel”, czyli stałą ekspozycję w Klubie Muzycznym, złożoną z pamiątek, otrzymanych od wybitnych muzyków pochodzących z Tczewa. Dzięki wywiadom online przeprowadzonym przez naszego partnera – Telewizję Tetka dowiemy się np. co u nich teraz słychać, jak radzą sobie w trudnych czasach pandemii koronawirusa, jak zaczynali swoją muzyczną przygodę, czy jakie są ich plany na przyszłość.  

  

  • #KulturalnaSzuflada – Archiwalia

„Odkurzamy” materiały archiwalne i systematycznie będziemy publikować je na naszym kanale w serwisie You Tube. Udostępniane filmiki mogą być zaskoczeniem dla wielu osób. Wśród nagrań są materiały z koncertów, wystaw, turnieje tańca, spotkań i innych wydarzeń artystycznych. 

 

  •  #ArtystyczneZagłębie – Koncerty w sieci

Klub Muzyczny, mieszczący się w Artystycznym Zagłębiu to miejsce spotkań miłośników muzyki awangardowej oraz alternatywnej, w którym bardzo często prezentujemy artystów lokalnych. Niestety, sytuacja spowodowana pandemią zmusiła nas do zamknięcia Klubu. Planujemy więc cykl koncertów online, które będą namiastką naszej „klubowej” atmosfery.

 

  • #KulturalneWyzwanie – Konkursy i zadania w sieci

Zaprosimy do wzięcia udziału w cyklu wyzwań, zadań, kreatywnych zabaw dzieci, młodzież i dorosłych. Będzie można kulturalnie i twórczo spędzić czas z rodziną oraz rozbudzić pozytywne emocje.

 

  •  #45latCKiSTczew – Historia CKiS

W tym roku przypada  Jubileusz 45-lecia działalności Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, pamiętać jednak należy, że historia naszej obecnej siedziby (ul. Wyszyńskiego 10) jest dużo dłuższa. Przygotujemy cykl filmów o naszej działalności na przestrzeni tych 45 lat oraz  historii związanej z naszym budynkiem, pokażemy nietuzinkowe fotografie i zdradzimy kilka ciekawostek.

 

Będzie kulturalnie, edukacyjnie, ciekawie, nowatorsko i oczywiście online.

Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku lub kanału na YouTube, żeby być na bieżąco z wszystkimi nowościami dotyczącymi projektu.

#KulturalneWyzwanie - Konkursy i zadania w sieci

#KulturalneWyzwanie - FILM 1-minutowy

Kochana Młodzieży!

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym #KulturalnymWyzwaniu - FILM 1-minutowy.

Waszym zadaniem jest nagranie filmu trwającego do 1 minuty, który będzie opowiadał, w jaki twórczy sposób spędzacie wakacje.

 

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jeden film.

Czas trwania konkursu - do 7 sierpnia.

Nasze #KulturalneWyzwanie odbywa się, jak zawsze, na Facebooku. Filmy prosimy wstawiać jako komentarz pod postem dotyczącycm konkursu na oficjalnym profilu Centrum Kultury i Sztuki.

Spośród wszystkich nadesłanych filmów wylosujemy 3, które zostaną nagrodzone!

 


Regulamin #KulturalnegoWyzwania FILM 1-minutowy dostępny jest tutaj.

________________________________________________________________

 #KulturalneWyzwanie PLAKAT FIMLOWY

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym #KulturalnymWyzwaniu PLAKAT FILMOWY.

Tym razem do wyzwania zapraszamy małych i dużych kinomanów!

Chcemy zachęcić Was do zabawy, w której wcielacie się w rolę bohaterów z plakatów filmowych. Nie ograniczamy Waszej wyobraźni. Możecie być zarówno bohaterem filmu aktorskiego, jak i animowanego.

Tematem konkursu jest odtworzenie w warunkach domowych ulubionego plakatu filmowego przez rodziny lub osoby mieszkające razem. Czekamy na twórcze podejście do realizacji plakatu, może to być zarówno plakat do filmu dla dzieci, jak i do filmu dla dorosłych. Odtworzenie plakatu powinno odbyć się w sposób kreatywny przy wykorzystaniu rekwizytów i ubrań, które mamy w domu.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jeden plakat.

 

Nasze #KulturalneWyzwanie odbywa się, jak zawsze, na Facebooku. Zdjęcie całej kompozycji plakatowej tj. osób ucharakteryzowanych na bohaterów filmowych oraz przedmiotów ustawionych podobnie, jak to ma miejsce na plakacie prosimy wstawić jako post przy informacji dotyczącej konkursu na oficjalnym profilu Centrum Kultury i Sztuki.

Czas trwania konkursu - do dnia 25 czerwca 2020 r. włącznie.

 

Regulamin wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

 

Żeby zachęcić Was do udział prezentujemy plakaty filmowe z Dyrektorem i pracownikami Centrum Kultury i Sztuki :) fot. Justyna Prabucka

_________________________________________________________

#KulturalneWyzwanie TEATR
 

Gotowi do dobrej, rodzinnej zabawy?

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej zabawie #KulturalneWyzwanie TEATR!

 

Co musicie zrobić, żeby wziąć udział w wyzwaniu?

Nagrajcie krótki film z interpretacją wiersza „Rzepka” J. Tuwima przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku  oraz przy współudziale osób mieszkających razem – to zabawa dla całej rodziny.
 

Przyślijcie go nam na adres: mkrynicka@ckis.tczew.pl do 31 maja razem z podpisaną Klauzulą RODO, która znajduje się z Regulaminie.
 

Wyzwanie zostanie rozstrzygnięte 2 czerwca. Dla najlepszych czekają świetne nagrody!

Ciekawe, kto przebierze się za mruczka? Hmmm….

Szczegółowy Regulamin i Klauzulę RODO znajdziecie TUTAJ

 

 

#KulturalnaSzuflada - Archiwalia

#Warszaty - Edukacja Artystyczna

#ArtystyczneZagłębie – Koncerty w sieci

KONCERT „Karnawał zwierząt. Czytała Krystyna Czubówna” ONLINE w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Szymona Morusa - udostępniony był czasowo, tylko 26 czerwca 2020.