Chór Dziecięcy Passionatka

Zajęcia dla dzieci od lat 5 oraz młodzieży.

Warsztaty pomagają młodym wykonawcom doskonalić swoje umiejętności oraz przygotowują do występu na scenie. Wykorzystują improwizację jako naturalną metodę odblokowania potencjału twórczego.

Zajęcia obejmują naukę podstaw sztuki wokalnej oraz zachowania scenicznego.

Uczestnicy warsztatów tworzą Chór Passionatka.

 

CHÓR DZIECIĘCY PASSIONATKA

Chór Dziecięcy Passionatka działa od 2009 roku przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.
Składa się z 40 - 50 osób w wieku od 5 do 16 lat. Ideą chóru jest daleko idące umuzykalnianie młodego pokolenia.

Zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań dzieci uzdolnionych muzycznie oraz stworzenie możliwość atrakcyjnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Repertuar, nad którym pracuje chór uzależniony jest od potrzeb dzieci, uroczystości, świąt, konkursów m.in. piosenki okazjonalne, z repertuaru dziecięcego, pieśni patriotyczne, kolędy, pastorałki, piosenki turystyczne, szanty oraz piosenki filmowe i musicalowe.

Chór ma na swoim koncie występ z Majką Jeżowską (2017 r.).

Dyrygentką chóru w latach 2009-2015 była Agata Sowa, natomiast od 2015 jest Karolina Kornas.

Informacje organizacyjne

Płatności

Informujemy o możliwości płatności za warsztaty, odbywające się w CKiS, przelewem na konto bankowe.

Numer konta CKiS: 63 1240 1242 1111 0010 0222 8281. W tytule przelewu prosimy o wpisanie:

  1. Imię i nazwisko uczestnika
  2. nazwa warsztatów (w przypadku płatności zbiorczej za różne warsztaty, prosimy o rozbicie kwot na odpowiednie warsztaty)
  3. za m-c.........

Termin płatności: z góry do 15 dnia każdego miesiąca.

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Anna Kruszyńska - koordynator warsztatów artystycznych
pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl

Regulamin działania warsztatów edukacji artystycznej - cennik, umowa warsztatowa Pobierz
Harmonogram zajęć Pobierz
Zmiany w Regulaminie warsztatów Pobierz

Instruktor

instruktor Karolina Kornas

Zdobywała doświadczenie muzyczne przez wiele lat, zajmując się w szczególności prowadzeniem chórów oraz zespołów muzycznych. Ukończyła 4 klasy pianina w Ognisku Muzycznym w Tczewie oraz podyplomowe studium "Muzyka w szkole podstawowej i gimnazjum". Dzięki licznym szkoleniom i warsztatom dla dyrygentów scholi i chórów zdobyła doświadczenie w prowadzeniu zespołów oraz aranżowaniu utworów. Uczestniczyła również regularnie w warsztatach z emisji głosu prowadzonych m.in. przez prof. Elżbietę Wtorkowską. W 2000 roku założyła chór młodzieżowy przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Tczewie oraz parafii p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Tczewie. Chór zdobywał pierwsze nagrody na Ogólnopolskich festiwalach takich jak "Vincentiana" w Krakowie oraz "Metropolitarny Festiwal Piosenki Religijnej" w Jastarni. W roku 2010 zainicjowała powstanie amatorskiego chóru mieszanego dla mieszkańców Osiedla Staszica w Tczewie. Dzięki współpracy z Kociewsko-Kaszubską Orkiestrą Dętą "Torpeda", w 2013 roku, wspólnie z mężem, założyła Zespół Pieśni i Tańca "Frantówka", który zdobył pierwsze miejsce w "XX Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych" w Piasecznie oraz otrzymał dwie nagrody podczas "In Memoriam - Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego" w Tczewie. W latach 2012-2014 prowadziła chór żeński w Morzeszczynie. Uczestniczyła w organizacji koncertów, przeglądów oraz warsztatów. Co roku przygotowuje 50 osobowy chór do koncertu "Przystań - warsztaty dla duszy" w Pelplinie. Ponadto ma duże doświadczenie z chórami dziecięcymi dzięki prowadzeniu szkolnych zespołów i chórów amatorskich. Jako dyrygent kierowała nagraniem siedmiu płyt CD. Tworzy kompozycje składające się m.in. na Oratorium "Cztery pory życia - pro life", aranżuje oraz harmonizuje utwory chóralne i instrumentalne. Od 2015 roku kieruje Chórem Dziecięcym "Passionatka", który uczestniczy w ogólnopolskim projekcie "Akademia Chóralna".

Wydarzenia Więcej »

Aktualności Więcej »

Konkurs plastyczny dla dzieci "Miś Paddington"

12.01.2018 - Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne i dzieci z kl. I - III szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Miś Paddington"....więcej »

Kurs Podstaw Fotografii

04.01.2018 - Jak zrobić dobre zdjęcie? Dlaczego jedne fotografie się podobają, a inne nie?...więcej »

Złote Pasmo dla Chóru Dziecięcego Passionatka

01.06.2017 - Dnia 31 maja 2017 Chór Dziecięcy Passionatka pod dyrekcją Karoliny Kornas wziął udział w XVIII Konkursie Chórów Regionu Pomorskiego w ramach projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska i zdobył Złote Pasmo oraz Wyróżnienie specjalne za pomysłowość i oryginalną prezentację sceniczną. ...więcej »