Adam Golicki Trio – koncert • 29.04.2022, 20:00

Adam Golicki Trio fot. Kobaru.jpg

Serdecznie zapraszamy na koncert wybitnych muzyków polskiej sceny jazzowej, czyli Adam Golicki Trio.

Skład:

Maciej Grzywacz – Guitar

Piotr Lemańczyk - Electric & Double Bass

Adam Golicki – Drums

ADAM GOLICKI - perkusista, w 2010 roku ukończył Akademię Muzyczną uzyskując tytuł magistra w muzyce jazzowej. W 2005 roku wygrał z zespołem Paul Band Międzynarodowy Konkurs Jazz & Blues w Gdyni i został oceniony jako jeden z najlepszych instrumentalistów konkursu. Wraz z Stan Big Band otrzymał Grand Prix w Czechach (Ceske Kamienice) w 2008 roku. Jest także muzykiem sesyjnym grającym w przeróżnych stylach muzycznych, nagrał albumy z wieloma znanymi artystami jazzowymi, takimi jak: Kuba Stankiewicz, Maciej Sikala, Grzegorz Nagorski, Piotr Lemanczyk, Urszula Dudziak, Maciej Grzywacz, Maciej Grzywacz, Cezary Paciorek, Big Band gdańskiej Akademii Muzycznej. Jest członkiem formacji Confusion Project – trio, które zostało finalistą Europejskiego Konkursu Jazzowego w 2014 roku. Do tej pory zespół nagrał 4 płyty. 2015 rok był wyjątkowym momentem w karierze Adama – wydał swój debiutancki album współpracując z jednymi z najlepszych muzyków jazzowych w Europie. W 2019 roku wydał drugi autorski album "Ad Complementum". Aktualnie promuje swój trzeci, najnowszy album "Reflections", który nagrał z wybitnymi muzykami polskiej sceny Piotrem Lemańczykiem na kontrabasie i gitarze basowej oraz Maciejem Grzywaczem na gitarze elektrycznej. Płyta została wydana w 2021 roku.

Maciej Grzywacz - Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka. Chopina w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium. Uzyskawszy dyplom monachijskiej uczelni, został przyjęty do fundacji Yehudiego Menuhina "Live Music Now", dla której koncertował w Niemczech jako gitarzysta klasyczny.Maciej Grzywacz ma na swoim koncie sześć autorskich płyt. Ostatnia z nich to "Connected", nagrana z udziałem muzyków skandynawskich. Poprzednie albumy to: Solo - nagrany w całości na gitarze klasycznej, Black Wine, na którym zagrał kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn z Nowego Jorku. Wcześniejsze płyty: FourthDimension z udziałem Macieja Obary, Michała Barańskiego i Łukasza Żyty, Things Never Done, w nagraniu którego wziął udział kontrabasista Awiszaj Kohen z Nowego Jorku oraz Forces Within z udziałem kanadyjskiego perkusisty Tylera Hornby oraz saksofonisty Macieja Sikały.

Piotr Lemańczyk - jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu, takimi jak: Walter Simth III /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans/USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen - /Izrael/, Soweto Kinch /GB/ i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach, jak Downbeat, JazzTimes, Jazz Forum. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 1995r. i 1996r. w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 1996r. - nagroda za kompozycję oraz Pomorska Jesień Jazzowa 1996r., gdzie otrzymał "Złoty Klucz do Kariery". Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym eurpojeczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ.

Co, gdzie, kiedy?

 • Adam Golicki Trio – koncert
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  29.04.2022, 20:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 12:00 - 18:00
  Śr: 10:00 - 15:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 10:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl