Beltaine & Glendalough - Muzyka i Taniec - widowisko muzyczne • 23.03.2019, 19:00

beltaine plakat.jpg

Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zaprasza na Beltaine & Glendalough - Muzyka i Taniec – muzyczne widowisko będące połączeniem irlandzkiej i bretońskiej muzyki oraz irlandzkiego tańca na żywo.

Beltaine to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny neofolkowej.

Główną inspiracją dla muzyków zawsze była szeroko pojęta muzyka tradycyjna (world/celtic), ale zespół eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Wchodząc w dialog ze współczesnymi brzmieniami i romansując z elektroniką, zespół intryguje nowatorskim odniesieniem do muzyki celtyckiej.

Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

http://www.beltaine.pl/ 

 

Glendalough to jeden z najdłużej istniejących zespołów irlandzkich na polskiej scenie tanecznej. Działa nieprzerwanie od 2003 roku a ich umiejętności i doświadczenie sceniczne zostały wielokrotnie potwierdzone przez miejsca zajmowane na podiach międzynarodowych zawodów tanecznych.

Regularnie występują w Polsce i za granicą, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Szwecji*.

*Łączą style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego. Wykonują delikatny balet irlandzki i widowiskowy step, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami, takimi jak tango argentyńskie, flamenco, taniec ludowy, tribal czy jazz.

http://www.glendalough.pl/ 

 

 

 

Co, gdzie, kiedy?

 • Beltaine & Glendalough - Muzyka i Taniec - widowisko muzyczne
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  23.03.2019, 19:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: 10:00 - 15:00
  Śr: 12:00 - 18:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 12:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godz. przed wydarzeniem

Zobacz także Więcej »

Galerie wydarzeńWięcej »