CALLUNA TRIP "Ogórkiem do kraju Persów" - spotkanie z podróżnikami • 16.04.2023, 16:00

2023-04-16 Calluna Trip Ogórkiem do kraju Persów - grafika.png

Trzy miesiące w drodze przez Turcję i Gruzję do Iranu.

Aga i Bartek Wrzosek to autorzy bloga callunatrip.pl i książki „Podróżyj". Połączyła ich szkolna miłość oraz pasja do klasycznych Volkswagenów i przemierzania świata. W drodze stawiają na minimalizm, dzięki któremu odkrywają świat „bardziej", a esencją podróżowania są dla nich zapachy, emocje, chwile, a przede wszystkim ludzie.

Od ponad dziesięciu lat ich partnerem podróży jest Volkswagen Transporter „Ogórek" z 1972 od którego rozpoczynają planowanie kolejnych wypraw. Na spotkaniu oprócz pokazu zdjęć i filmów opowiedzą o swoich przygodach podczas trzymiesięcznej wyprawy do Iranu.

 

Dotarcie do Persji było od dawna naszym marzeniem.

A marzenia, jak mówią, są po to by je spełniać.

W drogę do Iranu wyruszyliśmy w sierpniu 2022 roku. Po drodze zatrzymaliśmy się na dłużej w Turcji by wśród antycznych ruin poczuć ducha historii, w Kapadocji przywitać poranek w towarzystwie setek balonów, zamoczyć stopy w gorących źródłach Pamukkale oraz zimnych wodach jeziora Wan.

We wschodniej turcji pili hektolitry herbaty poznając życie pasterzy i rozmawiając z napotkanymi ludźmi. Zanim przekroczyli granicę z Iranem zawitali do Gruzji, by nie tylko smakować lokalnej kuchni, ale i uczyć się wypieku gruzińskiego chaczapuri. Przemierzyli gruzińską drogę wojenną, by móc podziwiać ośnieżony szczyt Kazbegu i ukryte wśród górskich dolin małe wioski. Pili wino z lokalnych winnic Kachetii i przemierzali konno gruzińskie stepy.

Do Iranu dotarli wraz z początkiem anty reżimowych protestów. NIespokojna sytuacja w kraju nie przysłoniła jednak dobra i gościnności ludzi, których mogli spotkać na swojej drodze. W Iranie nie tylko odwiedzali kolorowe meczety i stare miasta. Zachwycali się różnorodnością przyrody, poznawali zwykłe życie mieszkańców tego kraju i irańską kuchnię. Spali na pustyniach, pod wulkanem, w ruinach dawnych caravanserai oraz w domach Irańczyków. Przede wszystkim jednak doświadczyli nieopisanej dobroci i gościnności Persów.

O tym wszystkim opowiedzą podczas najbliższego spotkania.

 

Co, gdzie, kiedy?

 • CALLUNA TRIP "Ogórkiem do kraju Persów" - spotkanie z podróżnikami
 • Co? Wydarzenie
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  16.04.2023, 16:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 12:00 - 18:00
  Śr: 10:00 - 15:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 10:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl