Koncert z okazji Święta Niepodległości - Artyści II Rzeczypospolitej /Kiepura,Eggerth, Bodo, Ordonka i inni/ • 12.11.2017, 17:00

11 listopada_plakat(1).jpg

Wystąpią: Dariusz Kordek, Anna Lasota, Jakub Oczkowski, Adam Biedrzycki, Sławomir Głazek

Koncert pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tczewa.

 

Dnia 11 listopada w całym kraju obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające odzyskanie przez Polskę w 1918 roku niepodległości po 123 latach zaborów. Z tej okazji chcemy zaprosić Państwa na wieczorny koncert, który przeniesie widzów do lat 30-tych. Do czasów, gdy prawie 20 lat później od odzyskania niepodległości, w dniu 23 kwietnia 1937 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił Święto Niepodległości.   

Kulturę polską lat 1918 – 1939 cechuje ogromna różnorodność, poprzez spotkanie się awangardy z tradycją. Gwiazdy śpiewały przepiękne piosenki, które żyją swoim życiem po dziś dzień. Wirtuozem sceny był szarmancki Eugeniusz Bodo, w którego z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych wcieli się Dariusz Kordek. Zaprezentuje utwory niezapomniane, które widzowie doskonale znali i razem śpiewali („Już taki jestem zimny drań” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”). Piosenki Hanki Ordonówny, które skomponował Henryk Wars, a tekst napisał Julian Tuwim, zaśpiewa Anna Sokołowska – Alabrudzińska. W okresie dwudziestolecia międzywojennego popularna była także operetka. Jan Kiepura cieszył się największą międzynarodową sławą i popularnością spośród polskich śpiewaków, którego połączyła niezwykła miłość z Marthą Eggerth. W rolach sławnych śpiewaków  Anna Lasota i Jakub Oczkowski. Duet, który podbił serca publiczności podczas Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy–Zdrój. Podczas wyjątkowego koncertu z okazji Święta Niepodległości artyści Ci zaprezentują znane i lubiane wszystkim utwory tej wspaniałej pary. Między piosenkami, gentelmani z lat 30 tych – Adam Biedrzycki i Sławomir Głazek, (na co dzień aktorzy Teatru Polskiego w Warszawie) rozbawią publiczność krótkimi dialogami o mistyce finansów i życiu z tamtych lat. 

Koncert poprowadzi Conrado Moreno – Szypowski znany i lubiany prezenter, który wyraża szacunek do polskiej tradycji i przypomina o swoich polskich korzeniach. Autorem scenariusza i reżyserii jest znany aktor Tomasz Gęsikowski [na codzień związany z Teatrem Kamienica w Warszawie] który jest miłośnikiem tamtego okresu i który już od kilku lat przygotowuje koncerty i spektakle z okazji Święta Niepodległości.

Po koncercie - biało - czerwona, słodka niespodzianka!

 

 

Koncert jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Tczewie.

 

 

Co, gdzie, kiedy?

 • Koncert z okazji Święta Niepodległości - Artyści II Rzeczypospolitej /Kiepura,Eggerth, Bodo, Ordonka i inni/
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  12.11.2017, 17:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynne
  Wt: 10:00 - 15:00
  Śr: 12:00 - 18:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 12:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godz. przed wydarzeniem

Zobacz także Więcej »

Galerie wydarzeńWięcej »