Lato w mieście - Program dla dzieci "Fruktakowo - Zagadkowo" i coverowe szaleństwo /zespół Półtora Gościa/ • 19.08.2017, 18:00

Jagoda.jpg

W wakacje do Tczewa zawitają Fruktaki!

Zapraszamy wszystkie dzieci do obejrzenia koncertu, w którym pojawią się znane najmłodszym postacie jak Jagoda, Truskawka oraz Pan Zgadulek.

Fruktaki wystąpią z nowym programem „Fruktakowo-Zagadkowo”. Najważniejszą rolę w tym programie odgrywa Pan Zgadulek. Nasz bohater wraz z Owockami będzie starał się odpowiedzieć na pytania, których nie boją się zadawać dzieci, jak np. czy dzięcioła boli głowa?

Fruktaki powstały w 2002 roku, nie za górami ani lasami, lecz tu – w Polsce. Niezwykły pomysł na stroje i wizerunek sceniczny „podpowiedział” Fruktakom sam Jan Brzechwa - inspirację stanowił dla nich wiersz „Na straganie”.
Zespół znany jest z takich hitów dla dzieci jak „Gruszka”, czy „Olimpiada w Jarzynowie”, które śpiewają dzieci w całym kraju. W swoim dorobku Fruktaki mają kilka programów estradowych m.in. „W krainie Brzechy i Tuwima”, „Fruktaki zdrowia smaki” czy „Bezpiecznie na drodze”.
Fruktaki wystąpiły na ponad siedmiuset koncertach w Polsce, a ich teledyski goszczą m.in.w stacji telewizyjnej Mini Mini.
 
Zobaczcie jak Fruktaki zaprezentują się na scenie w Tczewie, nie może Was zabraknąć!

 

Po owocowym szaleństwie dla dzieci w wykonaniu Fruktaków, przyjdzie czas na zabawę dla rodziców. Zespół Półtora Gościa porwie do tańca w rytmie coverowych hitów.

 

Półtora Gościa

Działamy w branży muzycznej od 1997r.

Korzenie zespołu, związane z jego liderem Leszkiem Winczewskim, sięgają lat 80-tych, kiedy to wraz z braćmi Karkowskimi tj. Ireneuszem – gitarzystą, Markiem – perkusistą, oraz Karolem - basistą, stanowili znakomity zespół big-beat’owy.

W roku 1993 do zespołu dołączył solista - saksofonista Tomasz G., instrumentalista o wybitnych zdolnościach interpretacyjno-improwizatorskich.

W wyniku zawiłych kolei losu, w latach późniejszych, z muzyką rozstali się bracia Karkowscy, ich miejsce zajął wielce utalentowany muzyk, multiinstrumentalista, brat Leszka – Tomasz.
Ten fakt ostatecznie przesądził o powstaniu niezwykle silnej i charyzmatycznej grupy Półtora Gościa.
Genezą nazwy zespołu jest osoba Tomka - saksofonisty. Właśnie on stworzył “półtora gościa” swą siłą i potęgą, także (a może przede wszystkim) muzyczną, wśród wielu budzi respekt i szacunek.

Skład zespołu:

Leszek Winczewski vocal akordeon gitara

Tomasz Winczewski vocal, trąbka, klawisze

Michał Sasin saksofon, vocal

Marcelina Winczewska vocal

www.poltoragoscia.pl  


 

Co, gdzie, kiedy?

 • Lato w mieście - Program dla dzieci "Fruktakowo - Zagadkowo" i coverowe szaleństwo /zespół Półtora Gościa/
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  19.08.2017, 18:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynne
  Wt: 10:00 - 15:00
  Śr: 12:00 - 18:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 12:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godz. przed wydarzeniem