Muzyczna Starówka - Romek Puchowski PLUS - koncert + animacje dla dzieci „Niespodzianka” • 19.08.2018, 16:00

ROMEK PUCHOWSKI_zachod słonca w Nowym Orleanie_fot_Jakub Bednarek zmniejszone.jpg

„Muzyczna Starówka” to wydarzenie, podczas którego w wybrane niedziele lipca i sierpnia będzie można posłuchać koncertów, natomiast dzieci będą miały okazję do wspaniałej zabawy z animatorami .

Romek Puchowski PLUS 

śpiew, DOBRO, gitara akustyczna, slide

Romek Puchowski PLUS to formuła DUETU, do którego Romek zaprasza rozmaitych instrumentalistów. PLUS pozwala na swobodne modelowanie muzycznej materii, jest świetną podwaliną improwizacji. Każdy performance to nowa odrębna historia. 

ROMEK PUCHOWSKI – bluesman inny niż wszyscy. Muzyk, kompozytor, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide. Wszechstronna muzyczna osobowość, harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. O jego występach recenzenci piszą: „Mistrz przemówił!”, „Kosmos, zjawisko, geniusz”, „Puchowski to potęga!”. 

Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.

Romek Puchowski współpracuje m.in. Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, berlińskim perkusistą Michaelem Maass, z harmonijkarzem Keithem Dunnem z Bostonu, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą.

Płyta Romek Puchowski „FREE”, która ukazała się w marcu 2013 roku. Album zebrał świetne recenzje. Piosenka „Jurata” trafiła na Listę Przebojów Trójki.

Utwór „Big Bad Brother” znalazł się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiada m.in. Tom Waits.

W styczniu 2015 koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Odbył fascynującą podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której m.in. zbierał inspiracje i komponował. Owocem tego przedsięwzięcia jest kilkanaście autorskich pieśni, które znajdą się na najnowszym albumie Romka Puchowskiego.

DYSKOGRAFIA:

 • Von Zeit „Von Zeit” [cd], Jazz, 2003
 • Romek Puchowski „Simply“ [cd], Biodro Records, 2006
 • Von Zeit „Halucynacje Hrabiego Von Zeit” [mini dvd], Biodro Records, 2007
 • Von Zeit „Ocieramy się“ [2 cd], Biodro Records, 2008
 • Romek Puchowski „Live in Satyrblues 2007” [dvd], The Association For Original Culture Protection, 2008
 • Romek Puchowski “Free” [cd], Soliton 2013

www.facebook.com/romekpuchowski 

www.youtube.com/romekpuchowski 

 

Program:

godz. 16.00 - animacje dla dzieci „Niespodzianka”, występ taneczny "Wiecznie Młodych"

godz. 17.00 - Romek Puchowski PLUS

 

Partner wydarzenia:

  

Co, gdzie, kiedy?

 • Muzyczna Starówka - Romek Puchowski PLUS - koncert + animacje dla dzieci „Niespodzianka”
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  19.08.2018, 16:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 10:00 - 14:00
  Śr: 10:00 - 14:00
  Cz: 10:00 - 14:00
  Pt: 10:00 - 14:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów i karnetów na warsztaty odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl