ODWOŁANE |Poranek Filmowy – projekcja filmu „Pettson i Findus - mały kłopot, wielka przyjaźń” • 17.01.2021, 11:00

Pettson i Findus - mały kłopot wielka przyjaźń.jpg

Zapraszamy na Poranki Filmowe! Ruszamy z nowymi propozycjami dla najmłodszych widzów.

Aktualizacja 5.01.2021

W związku z działaniami, mającymi powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, decyzją Premiera, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie 17 stycznia pozostaje zamknięte dla publiczności, a Poranek Filmowy zostaje ODWOŁANY.

--------------

W programie poranków znalazły się filmy zarówno dla przedszkolaków, jak i dla dzieci w wieku szkolnym. Będzie można obejrzeć najciekawsze dziecięce kino skandynawskie, a także zrealizowane w Polsce przygody Wikinga Tappiego.

Program Poranków to filmy animowane i filmy aktorskie, w nowym sezonie nie zabraknie bohaterów, których znacie z książek i seansów kinowych, jak np. Lassego i Maję oraz Pettsona i Findusa, którzy rozpoczną cały cykl filmem pt. „Pettson i Findus wielka wyprowadzka”.


UWAGA - Wydarzenia realizowane będą w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym.

 

"Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń" reżyseria: Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2014

kategoria wiekowa 4+

 

Przyjaźń człowieka z kotem nikogo nie dziwi. A co, jeśli ten kot mówi? A do tego jest bardzo ciekawski i dowcipny? Taki właśnie jest Findus, pupil który trafia pod opiekę cichego Pettsona. Poznajcie tę nietypową parę przyjaciół i ich zabawne przygody!

Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Pettsona i Findusa czekają wyzwania, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę. Ten uroczy obraz więzi człowieka ze zwierzęciem został zrealizowany w mieszanej technice – to film aktorski z elementami animacji.

Co, gdzie, kiedy?

 • ODWOŁANE |Poranek Filmowy – projekcja filmu „Pettson i Findus - mały kłopot, wielka przyjaźń”
 • Co? Poranek filmowy
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  17.01.2021, 11:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: nieczynna
  Śr: nieczynna
  Cz: nieczynna
  Pt: nieczynna
  So, Nd: nieczynna

  W dniu wydarzenia artystycznego KASA czynna godzinę przed wydarzeniem.
  Zakup biletów i karnetów na warsztaty odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl

Zobacz także Więcej »

Galerie wydarzeńWięcej »