Parada Gwiazd Telewizji TVS – koncert • 30.11.2018, 18:00

2018-11-30 Parada Gwiazd TVS.jpg

Telewizja TVS od lat promuje wykonawców muzyki szlagierowej. Parada Gwiazd Telewizji TVS to koncert z ogromną dawką wyśmienitej muzyki i dobrego humoru.

Krzysztof Koniarek

W 2001 roku zostaje laureatem przeglądu piosenki z repert. Czerwonych Gitar w Stargardzie Szczecińskim i od tego czasu postanawia rozpocząć karierę solową. 

Swoją karierę telewizyjną rozpoczął w 2004r. piosenką „ Daj Mi Te Chwile”. Sukces tej piosenki zachęcił go do dalszego działania i tak z powodzeniem działa na rynku muzycznym. Dzisiaj jako doświadczony artysta ma bardzo bogaty dorobek artystyczny m.in. dwie płyty, kilka teledysków, przebojów i setki koncertów nie tylko w kraju ale i za granicą. Grecja, Norwegia, Holandia, Niemcy, Węgry, Rosja czy Ukraina.

Krzysztofa wraz z zespołem można usłyszeć i zobaczyć w dwóch odsłonach. Pierwsza to program autorski. Koncerty z naszym udziałem to duża dawka pozytywnej energii. Melodyjne i pełne wrażliwości teksty sprawiają ze piosenki te trafiają do serc słuchaczy bez względu na wiek. Druga to Krzysztof Koniarek w repertuarze biesiadnym. 

Piosenki Krzysztofa emitowane są w kilku stacjach TV i radiowych m.in. TVS, Disco Polo Music, TVR, Polo TV, Radio Silesia, Radio Piekary czy Radio Fest. W SzlagListowym podsumowaniu na Hit Roku Radia Silesia piosenka „Tylko Ciebie Chcę” otrzymała Grand Prix za rok 2017, natomiast w podsumowaniu Listy Ślaskich Szlagierów za rok 2017 podczas uroczystej Gali, Krzysztof otrzymał nagrodę publiczności.

Krzysztof Koniarek - Całe życie uczysz się miłości 

 

 

Bernadeta Kowalska

Wokalistka, współzałożycielka zespołu Bernadeta Kowalska i Przyjaciele, prezenterka radiowa.

Początki kariery muzycznej Bernadety Kowalskiej sięgają 2004 roku, gdy występowała w zespole Accord. Po rozpadzie zespołu w 2005 roku rozpoczęła karierę solową, a właściwie w zespole Bernadeta Kowalska i Przyjaciele. Artystka pochodzi z Lublińca, niemniej mieszka i jest związana z Miasteczkiem Śląskim.

Artystka od dzieciństwa interesowała się muzyką, uczyła się prywatnie gry na akordeonie, już jako dorosła osoba występowała w chórze, niemniej z uwagi na liczne obowiązki zawodowe i domowe nie była w stanie poświęcić się karierze muzycznej. Do muzyki wróciła już w bardziej dojrzałym wieku, zaczynając od wykonywania utworów coverowych, następnie skupiając się na  muzyce autorskiej.

Artystka współprowadziła liczne audycje Radiowe, od czerwca 2015 roku do czerwca 2017 współprowadziła z Arkadiuszem Wieczorkiem cotygodniową audycję Muzyczne Klachy w Radio Piekary. Kilka lat temu Artystka współprowadziła z Andrzejem Misiem cykl programów wydanych na DVD, prezentujących teledyski rodzimych Artystów.

Poza licznymi sukcesami w regionalnych stacjach radiowych i telewizyjnych, wokalistka otrzymała srebrną „Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”, przyznaną w 2011 przez Sejmik Śląski oraz Nagrodę Burmistrza Miasteczka Śląskiego w dziedzinie kultury w 2013 roku, czy w związku z zaangażowaniem w działalność charytatywną „Statuetka Serdecznych” od Stowarzyszenia „Serdeczni” z Tarnowskich Gór.

Bernadeta Kowalska - Piękne kwiaty, dobre słowa 

 

 

Wesoły Masorz

Zespół kabaretowo-biesiadny, istniejący od 2003 roku. Obecnie występuje w składzie 3-osobowym (jako Wesoły Masorz): Grzegorz Grzywocz – wokalista, Łukasz Jakubowski – klawiszowiec, gitarzysta oraz Aleksandra Michalska.

Początkowo przez kilkanaście lat Zespół funkcjonował jako Wesoły Masorz i Przyjaciele. Skład zespołu ulegał zmianom. Przez wiele lat zespół występował jako Wesoły Masorz i Przyjaciele – w składzie 4-osobowym (oprócz lidera i wokalisty – Grzegorza Grzywocza, Jarosław Krzyżan – kabareciarz, Katarzyna Balicka – tancerka, Monika Swakoń – tancerka).

Grupa wydała 4 płyty oraz nagrała kilkanaście teledysków.

Grzegorz Grzywocz, czyli „Wesoły Masorz” jest założycielem i liderem zespołu, jak też autorem tekstów piosenek grupy, w których akcentuje swoje przywiązanie do Śląska. Artysta pochodzi i mieszka w Siemianowicach Śląskich. Na śląskiej estradzie obecny jest od 1997 roku. Grzegorz karierę zaczynał w duecie z Arturem Feliksem, jako Śląskie Karlusy. Na pierwszych czterech płytach artysta korzystał z kompozycji różnych kompozytorów, obecnie kompozycjami zajmuje się Łukasz Jakubowski.

Piosenki grupy często pojawiają się na antenach śląskich stacji radiowych oraz regionalnych telewizji, odnosząc sukcesy w listach przebojów. Występy grupy przeplatane są skeczami kabaretowymi oraz śląskimi kawałami.

Utwory Wesołego Masorza utrzymane są w stylu biesiadnym, choć w nowszych utworach (z czwartej płyty) pojawiają się też elementy muzyki disco. Dominują w nich humorystyczne teksty w gwarze śląskiej. Dopasowane do nich barwne teledyski utrzymane są również w konwencji humorystycznej, część z nich wręcz kabaretowej. Tematyka piosenek dotyczy śląska, życia codziennego, tradycji, wspomnień, choć nie brak też piosenek o miłości. Do najbardziej znanych przebojów grupy należą m.in.: Monika, Zdrowo teściowo, Klopsztanga, Jola, Tako gimnastyka, Całuj zawsze mnie, Na moim Śląsku, Ocean szczęścia, Nowe życie.

Wesoły Masorz - "Ocean szczęścia" 

 

 

Balkan Express

Zespół muzyczny z Torunia, założony w 2009 roku. Grupa występuje w składzie ośmioosobowym: Stefan Dembowski – wokalista, gra na instrumentach klawiszowych, trąbce, perkusji; Natka Dembowska – wokalistka; Jolanta Wyżykowska – wokalistka, Ania Florkiewicz – wokalistka, gra na flecie; Ozanna Siwik – gra na skrzypcach, tańczy (taniec orientalny); Sebastian Dembowski – gra na saksofonie, klarnecie, perkusji; Alfred Borkowski – wokalista, gitarzysta; Przemysław Rynkowski – gra na akordeonie, oboju.

Założycielem i liderem grupy jest Stefan Dembowski. Artysta jest też kompozytorem oraz aranżerem. Jolanta Wyżykowska, Ania Florkiewicz są natomiast autorkami tekstów. Początki grupy sięgają właściwie 1972 roku, gdy Stefan Dembowski wyjechał do Jugosławii wraz z zespołem muzycznym i przez 22 lata robił karierę na tamtejszym rynku muzycznym (wraz z żoną Natką, poznaną w Jugosławii).

Zespół śpiewa zarówno w języku polskim, jak też w językach orientalnych. Całość występów zespołu wzbogacona jest tańcami orientalnymi.

Od dwóch lat grupa zdobywa coraz większą popularność na śląskim rynku muzycznym. Piosenki zespołu pojawiają się w śląskich rozgłośniach radiowych i śląskich telewizjach, a zespół pojawia się na regionalnych śląskich imprezach. Szczególną popularność zdobyła piosenka Nasze róże.

Zespół, jak wskazuje nazwa, gra piosenki pochodzące z Bałkanów.

Najbardziej znane piosenki zespołu, goszczące w śląskich mediach: Nasze róże, Buzuki i my, Łzy jak rosa, W mym sercu dzisiaj śpisz, Złote, złote dni.

Balkan Express - Nasze róże 

 

 

Prowadzenie: Andrzej Miś

 

 

Co, gdzie, kiedy?

 • Parada Gwiazd Telewizji TVS – koncert
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  30.11.2018, 18:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: 10:00 - 15:00
  Śr: 12:00 - 18:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 12:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godz. przed wydarzeniem

Zobacz także Więcej »

Galerie wydarzeńWięcej »