Pchła Szachrajka – spektakl dla dzieci |Dzień Dziecka z CKiS • 28.05.2022, 16:00

IMG_6713.JPG

Wykonanie: Teatr Czwarte Miasto

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, które mogą celebrować wszyscy bez względu na wiek. Dlatego też zaczynamy świętować już dziś i zapraszamy Was na spektakl Teatru Czwarte Miasto „Pchła Szachrajka”.

Jest to bajka o zawadiackich przygodach psotnej Pchły, która bawi dzieci od blisko 70 lat. Spektakl jest wspaniałą propozycją dla najmłodszych, młodych a także dorosłych widzów na przeżycie niepowtarzalnej przygody teatralnej, utrzymanej w komediowo-kabaretowej atmosferze, przepełnionej słownym i sytuacyjnym humorem. Młodzi oraz dorośli widzowie biorąc czynny udział w przedstawieniu, mając bezpośredni wpływ na rozwój wydarzeń scenicznych z pewnością będą się świetnie bawić.

 

Tekst bajki: Jan Brzechwa

Scenariusz i reżyseria: Adam Dzieciniak

Obsada: Jakub Piprowski/ Jeremiasz Gzyl, Bartosz Sołtysiak, Dariusz Majchrzak, Martyna Janczewska

Scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek

Oprawa muzyczna: Sebastian Ślusarczyk

Koordynacja projektu: Dorota Sadowska

Opieka artystyczna: Dariusz Majchrzak

 

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat do 100 lat.

 

Teatr Czwarte Miasto

Fundacja Teatru Czwarte Miasto, powstała w 2013r. w Gdańsku. Założona przez Dariusza Majchrzaka i Dorotę Sadowską. W Teatrze Czwarte Miasto, łączymy różne formy sceniczne: dramat, teatr lalkowy, teatr cienia, elementy pantomimy, kabaret, musical, wzbogacając je o projekcje multimedialne, interakcję z widzami i dyskusje tematyczne ze specjalistami. Angażując do współpracy profesjonalistów, przeprowadzamy warsztaty i animacje teatralne. Przez 7 lat działalności, na różnych scenach, wystawiliśmy 21 premier sztuk teatralnych. Wykorzystaliśmy twórczość polskich wieszczy, dramaty zagraniczne oraz autorskie wiersze i scenariusze współczesne. Łącznie zagraliśmy 800 spektakli, w tym w Polsce: 500 bajkowych (50 z nich charytatywnie), 160 dla dorosłych, 40 impresaryjnych, 100 wystawionych za granicą. W Europie: Niemcy, Rumunia, Belgia, Francja, Holandia, Luksemburg oraz w Stanach Zjednoczonych: Miami, Pensylwania, Nowy Jork, New Jersey.

Od dwóch lat rozszerzyliśmy swoją działalność o wydarzenia kinowe oraz wydarzenia on-line, organizując 25 plenerowych projekcji filmowych i 15 programów w sieci.

Co, gdzie, kiedy?

 • Pchła Szachrajka – spektakl dla dzieci |Dzień Dziecka z CKiS
 • Co? Spektakl dla dzieci
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  28.05.2022, 16:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 10:00 - 14:00
  Śr: 10:00 - 14:00
  Cz: 10:00 - 14:00
  Pt: 10:00 - 14:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów i karnetów na warsztaty odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl