Poranek Filmowy – projekcja filmu „Wiking Tappi cz.2” • 18.04.2021, 11:00

wiking tappi cz.2.jpg

Zapraszamy na Poranki Filmowe! Ruszamy z nowymi propozycjami dla najmłodszych widzów.

W programie poranków znalazły się filmy zarówno dla przedszkolaków, jak i dla dzieci w wieku szkolnym. Będzie można obejrzeć najciekawsze dziecięce kino skandynawskie, a także zrealizowane w Polsce przygody Wikinga Tappiego.

Program Poranków to filmy animowane i filmy aktorskie, w nowym sezonie nie zabraknie bohaterów, których znacie z książek i seansów kinowych, jak np. Lassego i Maję oraz Pettsona i Findusa, którzy rozpoczną cały cykl filmem pt. „Pettson i Findus wielka wyprowadzka”.


UWAGA - Wydarzenia realizowane będą w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym.

 

"Wiking Tappi" cz. 2 

kategoria wiekowa 4+

Odc. 6 - PODSTĘP JARLA SURKOLA, reż. M. Cholerek, 2019

Tappi dowiaduje się od Paplaka, że mały skrzat jest w potrzebie. Jak opowiada zły wojownik Jarl Surkol okradł jego wioskę, a także uwięził Sigurda – przyjaciela Tappiego. Surkol zmusza Jarla by wykuł dla niego magiczną zbroję, która czyni go niepokonaną. Tappi interweniuje ale niestety zostaje złapany. Surkol chcąc wypróbować zbroję proponuje by Tappi zmierzył się z nim w trzech konkurencjach. Jeśli Wiking wygra, wojownik wypuści wszystkich których uwięził. Jeśli stanie się przeciwnie, Tappi zostanie jego wojownikiem.

 Odc. 7 - CZARY WIEDŹMY SKRZYPICHY, reż. A. P. Morawski, 2019

Pasibrzuch prosi Tappiego by odwiedził wioskę Przytupkę i sprowadził mu trochę miodu. Do zapłaty Wiking dostaje worek bursztynów. Grupa rozbójników chce okraść Tappiego jednak ponieważ boją się mu sprostać proszą o pomoc Skrzypichę – straszliwą czarownicę mieszkającą w puszczy. Rozbójnicy wspólnie z czarownicą szykują zasadzkę na Tappiego w wąwozie. Niechcący budzą jednak smoka Żarbucha…  

 Odc. 8 -OBROŃCY WIOSKI DĘBINKI, reż. M. Kur, 2019

Tappi, Chichotek i Paplak udają się w góry by podziwiać gwiazdy. Spotykają małą skrzatkę, która ucieka przed nadchodzącym Węchaczem – legendarnym złowieszczym wilkiem, który niszczy wszystko na swojej drodze. Wraz z pomocą myśliwego Hasde, Tappi i przyjaciele postanawiają ocalić pobliską wieś przed nadejściem Węchacza.

 Odc. 9 - W OBRONIE PRZEZ ŚNIEŻYCĄ, reż. E. Borysewicz, 2018

Szepczący Las wiosną odwiedzają czasem nieproszeni goście – złośliwe chmury. Tappi posyła Paplaka po magiczny przedmiot, który ma obronić Szepczący Las przed nadchodzącą śnieżycą. Paplak zostaje napadnięty, a przesyłka skradziona. Tappi, Chichotek i Paplak wyruszają na wyspę Batochlasta, żeby odzyskać skradziony przedmiot. Nie mają jednak zbyt wiele czasu, lada chwila rozpęta się śnieżyca..

Co, gdzie, kiedy?

 • Poranek Filmowy – projekcja filmu „Wiking Tappi cz.2”
 • Co? Poranek filmowy
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  18.04.2021, 11:00
  Sala widowiskowa CKiS
  Bilety: 10 zł dostępne w Kasie CKiS
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: 12.00 - 18.00
  Śr: 10.00 - 15.00
  Cz: 12.00 - 18.00
  Pt: 10.00 - 15.00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  W dniu wydarzenia artystycznego KASA czynna godzinę przed wydarzeniem.
  Zakup biletów i karnetów na warsztaty odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl

Zobacz także Więcej »

Galerie wydarzeńWięcej »