18. Festiwal Grand OFF im. Witolda Kona - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata
01.02.2025, 16:00 ...więcej »
„Stary człowiek i może” to zestaw filmów, których bohaterowie udowadniają, że jesień życia nie jest czasem straconym, a niezwykłe historie mogą przydarzyć się w każdym wieku.
Starość niejedno ma imię Można wciąż wykonywać ulubioną pracę albo wreszcie oddać się niezrealizowanym marzeniom. Lawendowy Kowboj koncertuje, mimo że od wydania jego kultowej płyty z muzyką country minęło już ponad 40 lat, a Tilda potajemnie wzdycha do pastora. „Stary człowiek i może” to zestaw filmów, których bohaterowie udowadniają, że jesień życia nie jest czasem straconym, a niezwykłe historie mogą przydarzyć się w każdym wieku.
True Blue
reż. Haris Raftogiannis, Grecja 2016, dokument, 29 min.
W rozpadającym się w kraju, Grecji, starsza grecko-amerykańska para, Girly i Stamatis, cieszy się życiem na wyspie Ikaria, miejscu znanym z tego, że jego mieszkańcy "zapominają umrzeć".
Dziadek
reż. Andrzej Święch, Polska 2017, dokument, 17 min.
„Dziadek” to intymny portret człowieka zmagającego się z wyzwaniami starości z oddaniem i pogodą ducha. Skupiając się na zwyczajności dnia codziennego film oferuje inspirację, humor i wgląd w determinację człowieka, który nigdy nie powinien się poddawać.
The Head Vanishes
reż. Franck Dion, Kanada/Francja 2016, animacja, 9 min.
Jacqueline zdecydowała się samotnie wybrać pociągiem na wybrzeże. W tej wyjątkowo łagodnej i poetyckiej animacji autor zabiera nas do wnętrza kruchego umysłu kobiety z demencją. Bohaterka konfrontując się z własnymi komicznymi i zaskakującymi iluzjami, spaceruje wzdłuż wagonów, jak gdyby w niekończącym się śnie. Na szczęście czuwa nad nią córka, pragnąc zapewnić jej bezpieczną podróż.
Tilda
reż. Katja Benrath, Niemcy 2015, fabuła, 14 min.
Tilda jest nieśmiała i mieszka otoczona swoimi lalkami. Jej jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym jest Pastor Krause. Pewnego dnia podczas komunii, kiedy pastor rozlewa wino na swój świeżo wyprasowany kołnierz, wszystko się zmienia.
These C*cksucking Tears
reż. Dan Taberski, USA 2016, dokument, 15 min.
W 1973r. syn dzierżawcy farmy mleczarskiej wydał pierwszy i jedyny album muzyki country o tematyce gejowskiej. Wydany zaledwie w 1000 egzemplarzach, album wkrótce zniknął i stał się gejowskim miejskim mitem. Czterdzieści lat później, Lawendowy Kowboj ponownie został odkryty, a jego twórczość okrzyknięta przez krytykę wspaniałym i rzadkim aktem odwagi i uczciwości.
Łączny czas: 84 min.
15.04.2018, 16:00 |