Sobótki Tczewskie 2019 - koncerty: KOBRANOCKA, CHERRIES IN SKI, "Łapanowianie", "Aizkrauklis" • 23.06.2019, 15:00

2019 Sobótki Tczewskie - zespoły na www dzień 2_zmniejszone.jpg

Prezydent Miasta Tczewa i Centrum Kultury i Sztuki zapraszają na SOBÓTKI TCZEWSKIE 2019.

godz. 15:00 – rozpoczęcie imprezy

 

SCENA GŁÓWNA:

godz. 16.00 – występy: Jakuba Fredy, Zespołu Tańca Ludowego "Aizkrauklis” z Łotwy, Zespołu Pieśni i Tańca „Łapanowianie”

godz. 17:50 – koncerty: CHERRIES IN SKI, KOBRANOCKA

godz.  20:30 – zakończenie imprezy

 

 

Ponadto:

  • Stanowisko Fabryki Sztuk:

Warsztaty: zielone słoiki (będziemy tworzyć naturalne kompozycje na bazie kwiatów, szyszek i innych darów natury), kącik zabaw: wielkoformatowe gry (np. memory, puzzle, jenga) oraz klocki

  •  Stanowisko Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego „BRAMA”:

IX Mistrzostw Świata TTK "Brama" w rzucie teczką Prezesa – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród (Scena Główna – ok. godz. 17.40-17.50), Poezja na żywo w "Bramie" oraz Świętujemy rok St. Moniuszki

  • Stanowisko Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo - kiermasz
  • Stanowsko Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - kiermasz 
  • Krasnal Europark
  • Stanowiska promocyjne RokitkiPark
  • Stanowiska handlowe
  • Stanowiska rękodzielników
  • Punkt gastronomiczny

 

KOBRANOCKA 

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.

W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of..." w 2010 wyszła ostatnia najnowsza płyta "Spox".

Zespół w swoim ponad 25 letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns n Roses czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza  granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech.

W Polsce zespół zapraszany wielokrotnie na największe imprezy medialne jak choćby  Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin.

Największymi Hitami zespołu są : Kocham Cię Jak Irlandię, I nikomu nie wolno się z tego śmiać, Hipisówka, List z pola Boju.

 

CHERRIES IN SKI

Powstał w 2012 roku z inicjatywy gitarzysty Jarosława Wiśniewskiego.

W swojej twórczości odwołuje się do najlepszych tradycji rocka i bluesa.

Zespół dotychczas był gościem wielu festiwali bluesowych , między innymi Blues Express ( Zakrzewo) czy Blues w leśniczówce ( Mirachowo ). Od lat koncertuje również na zlotach motocyklowych.

W roku 2018 ukazała się pierwsza płyta zespołu „ Storyteller „ , a utwór  „ You Don’t  Know Me „ z tego wydawnictwa trzykrotnie zajął I miejsce na Liście Przebojów ProRadia.

 

Zespół  "Aizkrauklis"

Pochodzi z Aizkraukle - okręgu na Łotwie, powstał w 1984 roku. Obecnie grupa taneczna składa się z 2 podgrup: grupy seniorów i osób w średnim wieku, którymi zajmuje się dwóch liderów - Inita Vilciņa i Lana Ķirse.

Repertuar grupy składa się z tradycyjnych tańców ludowych i popularnych tańców łotewskich choreografów.

Członkowie grupy tanecznej mają od 35 do 77 lat. W życiu codziennym tancerze mają różne zawody, niektórzy z nich są na emeryturze, ale miłość do tańca ich jednoczy.
"Aizkrauklis" uczestniczył we wszystkich regionalnych festiwalach tanecznych oraz Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki i Tańca na Łotwie. Grupa uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Armenii, na Litwie, Węgrzech, Chorwacji, Austrii, Rumunii, Francji, Polsce, Włoszech, Czechach i Turcji.

 

Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie”

Zespół powstał w kwietniu 2012 r. obecnie tworzą go młodzi ludzie w wieku 16 lat i w obecnym składzie tańczą ze sobą od czterech lat. Działa przy Centrum Kultury Gminy Łapanów. Założycielem był obecny Dyrektor Centrum Kultury Michał Paszkot, a instruktorem Wioletta Nowojowska.

Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie” został zorganizowany, aby pielęgnować i propagować piękno kultury ludowej i folkloru regionu krakowskiego. Stroje współfinansowano z Europejskiego Funduszu na rzecz rozwoju obszarów wiejskich na lata 2007-2013.

Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie” prezentuje pieśni i tańce krakowiaków wschodnich, zachodnich  Repertuar zawiera min: krakowiaki, walczyki, polkę jadownicką i razówkę oraz warszawiankę. W swoim programie pojawia się sztajerek i polka „Ty moja dziewczyno”, dodatkowo repertuar wzbogacony jest mazurkiem oraz chodzonym i wszystko to wykonane jest przy akompaniamencie kapeli ludowej „Łapanowianie” w skład której wchodzą:

Akordeon – Dariusz Kruczek

Skrzypce prym – Maciej Grabacki

Skrzypce sekund – Wiktoria Fielek

Kontrabas – Szymon Ciszek

Trąbka – Hubert Limanówka

Klarnet – Szymon Węglarz

Co, gdzie, kiedy?

  • Sobótki Tczewskie 2019 - koncerty: KOBRANOCKA, CHERRIES IN SKI, "Łapanowianie", "Aizkrauklis"
  • Co? Impreza
  • Gdzie, kiedy, bilety?
    23.06.2019, 15:00
  • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
    Wt: 12:00 - 18:00
    Śr: 10:00 - 15:00
    Cz: 12:00 - 18:00
    Pt: 10:00 - 15:00
    So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

    Zakup biletów odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl