Sobótki Tczewskie 2023 – gwiazdy: Grzegorz Hyży, Martin Lange, Diamond Skull • 24.06.2023, 16:00

2023-06-24 Sobótki Tczewskie_plansza tv.jpg

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na fantastyczne wydarzenie kulturalne, które rozświetli letnią noc nad brzegiem Wisły! Już 24 czerwca, na malowniczym Bulwarze Nadwiślańskim im. Księcia Sambora II w Tczewie, odbędą Sobótki Tczewskie.

Ta coroczna impreza, pełna muzyki, śmiechu i radości, jest znakomitym sposobem na cieszenie się pięknem letnich wieczorów w towarzystwie wyjątkowych artystów. 

Jedną z głównych gwiazd będzie niezrównany Grzegorz Hyży. Ten utalentowany wokalista i kompozytor podbija serca słuchaczy swoim niepowtarzalnym głosem i emocjonalnym podejściem do muzyki.

Wraz z Hyżym na scenie pojawi się również Martin Lange, utalentowany gitarzysta i wokalista. Jego dynamiczne brzmienie, łączące elementy rocka, popu i bluesa, doskonale wpisuje się w atmosferę letniej zabawy. Martin Lange przyciąga uwagę publiczności swoją charakterystyczną energią sceniczną i zdolnością do tworzenia niezapomnianych momentów podczas występów na żywo.

Na zakończenie wielka impreza z DIAMOND SKULL. Potańcówka, której to miasto jeszcze nie miało. Na parkiet zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i goście. Diamond Skull grają na największych światowych festiwalach i w najlepszych klubach.

To jednak nie wszystko, co Centrum Kultury i Sztuki ma do zaoferowania mieszkańcom. Na Bulwarze czekać będą liczne atrakcje dla całych rodzin. Będzie można skosztować przysmaków, wyszaleć się w lunaparku lub wziąć udział w różnego rodzaju  zabawach przygotowanych przez sponsorów oraz partnerów.

Nie przegap okazji, by uczestniczyć w Sobótkach Tczewskich i podzielić się radością letniej zabawy z innymi. To wyjątkowe wydarzenie ożywi kulturalny krajobraz miasta i stworzy atmosferę, w której każdy poczuje się jak wakacyjny turysta.

 

SCENA GŁÓWNA:

18:30 – Wokalny zawrót głowy od Kornas i Sowy

19:00 – Bieg „Tczew na 5 z Flex Poland” – Powiatowe Centrum Sportu

20.40 – koncert Martin Lange

22:15 – koncert Grzegorz Hyży

23.30 -  Diamond Skull – live act show

Dodatkowo::

 • stanowisko promocyjne, partnerów: Fabryka Sztuk, Miejska Biblioteka Publiczna, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji
 • Krasnal Europark
 • stanowiska handlowe
 • strefa gastronomiczna

Wydarzenie towarzyszące:

Koncert „Lata 20., lata 30. na WYNOS!”

24 czerwca 2023 godz. 19:00

Plac Hallera

Wstęp wolny!

 

Do fanów muzyki klasycznej skierowany jest koncert „Lata 20., lata 30. na WYNOS!”, który odbędzie się na placu Hallera. Pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu muzycznego jest Stowarzyszenie Operetka Wrocławska.

W programie "Lata 20., i 30. na WYNOS!" wokaliści przeniosą odbiorców w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga, S. Przybylskiej, J. Kiepury: "Powróćmy jak za dawnych lat...", "Jesienne róże", "Zimny drań", "Umówiłem się z nią na 9", "Brunetki, blondynki", "Ach, śpij kochanie", "Gramofonomanka", "Na pierwszy znak", „Ta mała" i wiele innych. Piosenka

kabaretowa pochodząca z wodewili i często z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element kultury polskiej. Zaprezentują się znakomici wokaliści, którzy za sprawą oryginalnych aranży Ivana Zhukova zaprezentują piosenki z dawnych lat.

Po koncercie dla dzieci będą wręczane kolorowanki retro z ciekawostkami, rebusami i wykreślanką, związane z polską piosenką retro. Zaplanowany został także konkurs na najpiękniejsze prace plastyczne z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Wystąpią:

Mariola Augustyn – sopran

Damian Domalewski – tenor

Tomasz Maleszewski – tenor

Tancerze Teatru Scena Kamienica

wydarzenia poprowadzi Maciej Michałkowski

Co, gdzie, kiedy?

 • Sobótki Tczewskie 2023 – gwiazdy: Grzegorz Hyży, Martin Lange, Diamond Skull
 • Co? Impreza
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  24.06.2023, 16:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 12:00 - 18:00
  Śr: 10:00 - 15:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 10:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl