XXII Ogólnopolskie Spotkania Chórów Męskich • 17.11.2018, 17:00

CHÓR_na www.jpg

Centrum Kultury i Sztuki, Chór Męski ECHO i Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Męskiego ECHO zapraszają na XXII Ogólnopolskie Spotkania Chórów Męskich.

Ogólnopolskie Spotkania Chórów  Męskich są od trzydziestu lat doskonała platformą do podnoszenia poziomu artystycznego renomowanych chórów męskich, wzbogacania repertuaru o nowe pozycje oraz pogłębiania przyjaznej współpracy między zespołami. Pomysłodawcą i inicjatorem Spotkań jest Chór Męski „Arion” z Poznania.

Historia Spotkań Chóralnych to dwadzieścia lat wysiłków i aktywnych działań organizacyjnych. To tworzenie stojących na wysokim poziomie artystycznym imprez muzycznych z udziałem najlepszych polskich zespołów chóralnych w tej kategorii. To kilkaset wykonanych kompozycji chóralnych. Większość zespołów uczestniczących w spotkaniach brała w nich udział wielokrotnie, podkreślając wspaniały klimat oraz możliwość konfrontacji z zespołami w tej samej kategorii.

Organizatorzy dokładali wszelkich starań, aby podtrzymywać wysoką rangę tej imprezy. Wyjątkowa atmosfera  spotkań jest zasługą organizatorów, zarządów zespołów i ich prezesów. Dla wielu zespołów śpiewaczych cykliczne spotkania chóralne stały się platformą stwarzającą okazję do poszerzania repertuaru.

Od roku 1988 w ramach Ogólnopolskich Spotkań Chórów Męskich odbyło się 21 spotkań koncertowych, podczas których wykonano ponad 300 kompozycji, w tym połowa pozycji reprezentowała muzykę polską.

Aby te muzyczne konfrontacje można było realizować cyklicznie i łatwiej unieść wysiłek finansowy, organizację tych spotkań postanowiono powierzać różnym zespołom – uczestnikom. Z tych względów większość spotkań odbyło się w dużych ośrodkach miejskich: czterokrotnie w Bydgoszczy i w Poznaniu, trzykrotnie w Tczewie, dwukrotnie w Warszawie, Grudziądzu i Ostrowie Wielkopolskim, oraz jednokrotnie w Żninie, Wejherowie, Częstochowie, Lublinie i Pabianicach.

Podczas tegorocznych spotkań wystąpią:

 • Chór Męski „Harmonia” - Wejherowo
 • Chór Męski im. St. Moniuszki - Żnin
 • Chór Męski ,,Echo''  im. prof. Pawła Osińskiego - Grudziądz
 • Chór Męski „Copernicus” - Toruń
 • Chór Męski „ Arion” - Poznań
 • Chór Męski "Echo" - Tczew

Prowadzenie koncertu: Ludwik Kiedrowski

Patronet Honorowy nad wydarzeniem objął Jarosław Sellin - sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat Medialny: Telewizja TETKA, Radio Tczew, portal Tcz.pl

 

Co, gdzie, kiedy?

 • XXII Ogólnopolskie Spotkania Chórów Męskich
 • Co? Chór Męski Echo
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  17.11.2018, 17:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: 10:00 - 14:00
  Śr: 10:00 - 14:00
  Cz: 10:00 - 14:00
  Pt: 10:00 - 14:00
  So, Nd: 1 godz. przed wydarzeniem

Zobacz także Więcej »

Galerie wydarzeńWięcej »