Popkultura w Pracowni Nowych Mediów. Z red. Bartoszem Listewnikiem o Larze Croft • 28.12.2022

Podcast z Bartkiem Listewnikiem.png

Tczewianin, Bartosz Listewnik jest redaktorem naczelnym strony World of Tomb Raider - LaraCroft.PL. W środę, 28 grudnia mija 20 lat odkąd zrzesza ona fanów Lary Croft nie tylko z Polski, ale także z całego świata. W rozmowie z uczestnikami zajęć w ramach Pracowni Nowych Mediów, Karolem Basą i Gracjanem Urbanem, red. Bartosz Listewnik opowiedział o swojej pasji, historii portalu oraz planach na przyszłość.

Na oficjalnej stronie internetowej LaraCroft.PL znajdują się różne treści dedykowane fanom serii. Jak czytamy na facebookowej grupie: “świat Tomb Raidera to gry, filmy, komiksy, książki, gadżety i przede wszystkim ludzie - społeczność fanów Lary Croft”.

Odbiorcami strony są nie tylko Polacy, ale także społeczność na całym świecie. 

Bartosz Listewnik pasjonuje się historią, szczególnie lokalną. Jest także sympatykiem starożytnych miejsc, interesuje się Egiptem, Rzymem, Mezoameryką. Jak przyznaje, jego przygoda z serią Tomb Raider zaczęła się w 2000 roku. Od tamtej pory nie tylko gra, ale także pisze o perypetiach Lary Croft. 

Z serwisem LaraCroft.PL współpracuje od 2003 roku, redaktorem naczelnym został w 2015 roku, od tamtej pory koordynuje prace zespołu. Ma obowiązki redaktora, marketingowca, pozostaje też w kontakcie ze światowym producentem gier. Na czym polega jego praca? Jakie treści znajdziemy na portalu?

O tym posłuchacie tutaj: