Artystyczne Ferie z CKiS - Avalon – pokaz tańca irlandzkiego • 05.02.2018, 10:00

IMG_1141.JPG

Serdecznie zapraszamy na pokazy tańca irlandzkiego oraz na warsztaty tańca irlandzkiego, które poprowadzi zespół Avalon.

Avalon jest zespołem tańca irlandzkiego z Torunia, działającym od 2004 roku. Nazwa Avalon wywodzi się od krainy wiecznego szczęścia i to właśnie daje im taniec - radość z możliwości dzielna się swoją pasją.

Zespół występuje na wielu scenach począwszy od festiwali, poprzez festyny, bale, imprezy charytatywne. Organizują również zabawy w stylu irlandzkim, zwane céilí, podczas których uczestnicy poznają tradycyjne tańce z Zielonej Wyspy i wspólnie bawią się w rytm skocznej muzyki.

Tancerze z zespołu Avalon uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych w wielu miastach Polski, dla publiczności w różnym wieku – od dzieci przedszkolnych do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W swoim dorobku posiadają również spektakle taneczne. Technikę tańca pogłębiają pod okiem profesjonalnych nauczycieli oraz uczestniczą w zawodach tańca irlandzkiego.

Tworzą nowoczesne choreografie, w których przeplata się elegancki i delikatny taniec w baletkach z energetycznym stepem. Taniec jest dla nich podrożą, podczas której wciąż odkrywają siebie. Już wkrótce w tę taneczną podróż zabiorą również Was.

Pokaz tańca trwa 30 min.

Uwaga! Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.

 

Zapisy:

 

Dorota Maciejewska

tel. (58) 531-07-07 wew. 34

kom. 534 989 340