Dzień Dziecka - Spotkanie z młodym podróżnikiem Wojtkiem Łopacińskim • 01.06.2017, 11:30

IMG_2913.JPG

Nasz gość - Wojtek, jako 15 latek, zostawił na rok szkołę i udał się wraz z rodzicami i siostrą na wyprawę dookoła świata.

Wyprawa trwała rok, ale ogrom doświadczeń i fantastyczne wspomnienia zostaną z naszym podróżnikiem na zawsze.

Największym osiągnięciem Wojtka były wyprawy na sześciotysięczniki, wszedł także na Kliminadżaro, co jest nie lada wyczynem dla tak młodego podróżnika! Wśród miejsc, które zwiedził wraz z rodziną znalazły się m.in. w Kolumbia, Zimbabwe, Laos, Salwador i Indie. Łącznie odwiedził 42 państwa na czterech kontynentach. Udało mu się spotkać dzieci z różnych zakątków świata, poznać trochę ich kulturę, a także zobaczyć, jak wyglądają ich szkoły.

Wyprawa odbyła się pod patronatem pani Prezydentowej Komorowskiej, Ministra Turystyki i Sportu oraz Ambasadora Ekwadoru. 

Podczas spotkania będzie można zobaczyć zdjęcia z wypraw oraz krótkie filmy pokazujące przygody Łopacińskich. Wojtek od roku mieszka w Tczewie i z przyjemnością opowie o swoich przygodach mieszkańcom naszego miasta. Spotkanie z Wojtkiem, to niesamowita okazja dla dzieci i młodzieży do poznawania świata i oderwania się od sztucznej wirtualnej rzeczywistości. Wojtek w podróży bezpośrednio dotykał nowe państwa, ludzi i piękną przyrodę.

Miesiąc temu została wydana książka pt. „Zabrałam brata w podróż dookoła świata” napisana przez całą rodzinę, po spotkaniu będzie można się z nią zapoznać.

Zapraszamy na spotkanie, na którym nie zabraknie niesamowitych opowieści o przygodach, które spotkały rodzinę Łopacińskich!