Kawały z akordeonu – program muzyczno-kabaretowy • 19.02.2021, 19:00

IMG_7614.JPG

Otwieramy się! Już w najbliższy piątek, 19 lutego mamy zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie! Wyjątkowe - bo z udziałem publiczności!

 

Niestety z przyczyn od nas niezależnych planowany program „Ta mała piła dziś” nie odbędzie się. W zamian o godz. 19.00 zaprezentujemy spektakl muzyczno-kabaretowy „Kawały z akordeonu”.

 

„Kawały z akordeonu” – to premierowy program muzyczno-kabaretowy w wykonaniu Marka Branda i Pawła Zagańczyka. 

Program złożony jest z monologów artystów tworzących w okresie  XX-lecia międzywojennego oraz utworów muzycznych wykonywanych na akordeonie. W programie pojawią się teksty takich twórców jak: Julian Tuwim, Marian Hemar, Antoni Słonimski – autorów, którzy tworzyli w okresie nazwanym - „Złotą erą polskiego kabaretu”.

W programie nie zabraknie również tekstów współczesnych, stylizowanych na ten właśnie okres. Zabawne monologi, krótkie opowiadania i dowcipy przeplatane przepięknymi melodiami wykonywanymi na akordeonie to gwarancja dobrej zabawy. Czasami słowo i muzyka wzajemnie się uzupełniają, czasami, motywy muzyczne zupełnie odbiegają od klimatu prezentowanych tekstów. Zabawny tekst lub dowcip może być poprzedzony klasycznym utworem muzycznym, zwariowaną impresją dźwiękową lub lirycznym motywem muzycznym. Założeniem twórców programu jest zarówno wprowadzenie widzów w dobry humor, jak i ukazanie możliwości akordeonu.  Zapraszamy na zabawną podróż z rubasznym akordeonem.

W związku z obecną sytuacją w Polsce kupując bilet akceptujesz następujące wytyczne:

  • Ograniczenie miejsc do 50%
  • Uczestnik zobowiązany jest do złożenia na miejscu oświadczenia o stanie zdrowia, oświadczenie będzie przygotowane przez CKiS Tczew zgodnie z RODO i przechowywane do 14 dni od daty wydarzenia.
  • Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej służące do zakrywania ust i nosa.
  • Kupując bilet uczestnik akceptuje klauzule dot. ochrony danych osobowych, umożliwiające Organizatorowi udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych podanych przy zakupie biletów.

Regulamin uczestnictwa widzów w wydarzeniach artystycznych organizowanych w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 - pobierz