TWÓRCZE SPOTKANIA W CKIS • 07.07.2021, 10:00

IMG_8139.JPG

Twórcze spotkania to kameralne warsztaty dla dzieci, w pięknym parku – skrytym za Centrum Kultury i Sztuki. Spotkajmy się – aby tworzyć, działać i bawić się!

Tegoroczna propozycja tematyczna to szereg atrakcyjnych działań, m.in. warsztaty plastyczne, muzyczne, kreatywne, ruchowe. Każde spotkanie kończyć będzie wspólna zabawa z kolorową chustą animacyjną. Nie zabraknie słodkiej niespodzianki! A wszystko to w naszym kameralnym parku – za CKIS!

 

TWÓRCZE SPOTKANIA odbywać się będą w każdą środę lipca i sierpnia. START o godz. 10.00.

Uwaga!  Nasza oferta skierowana jest tylko do odbiorców indywidualnych!

 

LIPCOWY PLAN DZIAŁAŃ:

7 lipca – „Parkowa fabryka przypinek”.

Podczas tego spotkania będziecie mogli zaprojektować i stworzyć swoje oryginalne, autorskie przypinki!  Wystarczy puścić wodze fantazji i przygotować projekty, z których wspólnie stworzymy wyjątkowe gadżety.  Będzie można tez skorzystać z gotowych wzorów.

14 lipca - „Mini olimpiada”.

Podejmij sportowe wyzwanie,  Zalicz poszczególne konkurencje i zdobądź 4 pieczątki i odbierz upominek!

21 lipca - „Muzycznie”.

Czy nauka muzyki może być łatwa i przyjemna? Oczywiście! Tak samo jak muzykowanie. Proponujemy  grę, podczas której w kilka minut nauczysz się wartości nutowych. Pokażemy i damy Ci zagrać na kilku instrumentach, których mogłeś nawet nie znać. Pośpiewamy, pogramy, pobawimy się. I potworzymy – na zakończenie odbędą się warsztaty plastyczne – zrobimy instrumentów z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi typu folia, słomki, kamienie, piasek, balony, przybory kuchenne itp.

28 lipca – „Plastelinowe ptaki”.

Plastelina to bardzo lubiany przez dzieci materiał. Jest kolorowa, elastyczna i można z niej zrobić prawdziwe cuda. My proponujemy plastelinowe ptaszki,  ptaki, ptaszyska!

SIERPNIOWY PLAN DZIAŁAŃ:

 4 sierpnia- „Malowanie koszulek + mini pokaz mody”

Warsztaty, podczas których poczujesz się jak kreator mody! Idea jaka przyświeca tym warsztatom to: indywidualny, autorski pomysł i własnoręczne wykonanie. Dziecko, musi mieć ze sobą koszulkę w kolorze białym. Resztę – zapewniamy! Na koniec spróbujemy urządzić pokaz mody i zaprezentować swoje dzieła.

11 sierpnia – „Zabawa z masa solną”

Masa solna jest doskonałym tworzywem do zabawy. Dzięki niej można stworzyć własnoręcznie wspaniałe rzeczy.

18 sierpnia – „Cuda z papieru czyli spotkanie z Origami”

Origami to sztuka składania papieru, gdzie punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury. My stworzymy zwierzęta – ulubione pieski, kotki, i żabki :)

 25 sierpnia – „Muzycznie po raz drugi”

Czy nauka muzyki może być łatwa i przyjemna? Oczywiście! Tak samo jak muzykowanie. Proponujemy  grę, podczas której w kilka minut nauczysz się wartości nutowych. Pokażemy i damy Ci zagrać na kilku instrumentach, których mogłeś nawet nie znać. Pośpiewamy, pogramy, pobawimy się. I potworzymy – na zakończenie odbędą się warsztaty plastyczne – zrobimy instrumenty z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi typu folia, słomki, kamienie, piasek, balony, przybory kuchenne itp.

 

Zapraszamy serdecznie!