Chór Dziecięco-Młodzieżowy Passionatka

Zajęcia dla dzieci od lat 6 oraz młodzieży.

Warsztaty pomagają młodym wykonawcom doskonalić swoje umiejętności oraz przygotowują do występu na scenie. Wykorzystują improwizację jako naturalną metodę odblokowania potencjału twórczego.

Zajęcia obejmują naukę podstaw sztuki wokalnej oraz zachowania scenicznego.

Uczestnicy warsztatów tworzą Chór Passionatka.

 

CHÓR DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY PASSIONATKA

Chór Dziecięco-Młodzieżowy Passionatka działa od 2014  przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie (we wcześniejszych latach chór działał pod nazwą warsztaty wokalne). W chwili obecnej składa się z ok. 100 chórzystek i chórzystów w wieku od 5 do 18 lat. Ideą chóru jest daleko idące umuzykalnianie młodego pokolenia.

Chór ma na swoim koncie występ z Majką Jeżowską (2017 r.). Koncertował również na Litwie na  XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Dzieci wesołego uśmiechu". Od 2015 roku biorze udział w programie  Akademii Chóralnej "Śpiewająca Polska". Na Pomorskim Przeglądzie Chórów jest bezkonkurencyjny i wielokrotnie zdobywał główną nagrodę czyli Złote Pasmo.  Na scenie Passionatka to moc energii, piękne kolory i mnóstwo talentu. 

Dyrygentką chóru do 2015 roku była Agata Sowa, natomiast od 2015 jest Karolina Kornas.

Zajęcia wokalne mają na celu rozwijanie zainteresowań dzieci uzdolnionych muzycznie oraz stworzenie możliwość atrakcyjnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Repertuar, nad którym pracuje chór uzależniony jest od potrzeb dzieci, uroczystości, świąt, konkursów m.in. piosenki okazjonalne, z repertuaru dziecięcego, pieśni patriotyczne, kolędy, pastorałki, piosenki turystyczne, szanty oraz piosenki filmowe i musicalowe.

Informacje organizacyjne

Płatności

Za uczestnictwo w zajęciach obowiązuje ryczałtowa odpłatność miesięczna, płatna bezpośrednio w kasie z góry, do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca za zajęcia w następnym miesiącu.

W razie pytań proszimy o kontakt Anną Kruszynską, kierownikiem ds. edukacji kulturalnej lub z Dorotą Maciejewską, specjalistą ds. obsługi kasowej, kom. 534 989 340, e-mail: dmaciejewska@ckis.tczew.pl 

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Zapisy na warsztaty artystyczne przyjmowane są przez stronę:  https://www.strefazajec.pl/company/CKiS-w-Tczewie-id556.html  

Już dziś załóż konto na: https://www.strefazajec.pl/profile/login 

 

Anna Kruszyńska - kierownik ds. edukacji kulturalnej

pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl

Osiągnięcia Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Passionatka

W dniach 12 – 13 października 2019 r. Chór Dziecięco-Młodzieżowy Passionatka wziął udział w I Ogólnopolskim Konkursie Chórów Dziecięcych „Filii Melodiis” w Połczynie Zdroju.

W konkursie zostały zaprezentowane następujące utwory: „Dona nobis pacem”, „Prząsniczki”, „Za górami, za lasami”, „Krakowiaczek”, „Kusimama”.

Po części konkursowej chóry zaprezentowały się w różnych zakątkach Połczyna Zdroju.

Chór Passionatka przywiózł z konkursu Złote Pasmo oraz I Nagrodę Specjalną za autentyczną radość śpiewania.

Bardzo dziękujemy dyrygentce Chóru Karolinie Kornas za to, że zaraża swoją pozytywną energią i mobilizuje do pracy; Rodzicom (Agnieszce Kowlskiej, Alinie Mączce, Angelice Piaseckiej i Magdalenie Pokorskiej), którzy jak zawsze nas nie zawiedli; wszystkim uśmiechniętym i pełnym energii chórzystom.

Jesteście najlepsi!!!

 

----------------------------------------------------------------------------------

Dnia 25 listopada 2018 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbył się koncert „Narodowe śpiewanie w Gdańsku”. Wykonawcami koncertu były chóry dziecięce i młodzieżowe Ogólnopolskiego Programu „Śpiewająca Polska”, a wśród nich znalazł się też Chór Dziecięcy "Passionatka" pod dyrekcją Karoliny Kornas. 

Chóry zaprezentowały najpiękniejsze kompozycje polskiej literatury chóralne, a towarzyszyli im Filip Cieszyński przy fortepianie oraz Gdańska Grupa Perkusyjna „TRIO PER KA”. 

Połączone ze sobą chóry stworzyły grupę kilkuset anielskich głosów i zachęciły publiczność do wspólnej zabawy. Była to również wspaniała okazja, aby poznać tajniki sztuki muzycznej i wokalnej. Wykonawcy koncertu oraz publiczność, dzięki otrzymanym kartom w kolorze białym i czerwonym utworzyli wielką flagę, radośnie celebrując 100–lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Finałem koncertu było prawykonanie kompozycji Anny Rocławskiej–Musiałczyk na wielki chór dziecięco–młodzieżowy, grupę perkusyjną, fortepian i PUBLICZNOŚĆ, a dyrygowała Anna Wilczewska – kurator.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

 

 

Dnia 3 października 2018 Chór Dziecięcy Passionatka uczestniczył jako chór warsztatowy w Ogólnopolskich Warsztatach Chórmistrzowskich  „Praca nad techniką wokalną w chórach dziecięcych i młodzieżowych”.  Warsztaty odbywały się w Akademii Muzycznej w Gdańsku w ramach projektu Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska. Warsztaty dla dyrygentów poprowadziła pani Agata Witlińska.

  

 

Od 2015 roku Chór Dziecięcy Passionatka bierze udział w Konkursie Akademia Chóralna Śpiewająca Polska i zdobywa najwyższe nagrody. Szczegóły możecie znależć tutaj.

 

W roku 2017 Chór Dziecięcy Passionatka zaśpiewał piosenkę razem z Majką Jeżowską podczas jej koncertu w Tczewie. Fotogalerię z tego wydarzenia znajdziecie tutaj.

 

 

 

W dniach 12-13 maja 2018 roku, Chór Dziecięcy Passionatka wystąpił na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Dzieci wesołego uśmiechu”, który odbył się na Litwie, w miasteczku Vobolniki oddalonym o 26 kilometrów od Birżai.

 

 

Instruktor

Weronika Łopata

Wydarzenia Więcej »

Aktualności Więcej »

Płyta Chóru Dziecięco-Młodzieżowego PASSIONATKA już w sprzedaży

27.05.2019 - Oddajemy w Państwa ręce pierwszą płytę Chóru Dziecięco-Młodzieżowego PASSIONATKA pt. Dookoła świata. Jednocześnie życzymy radości z muzycznej podróży, w którą Was zabierze :)...więcej »

Kolejny sukces wokalistów Passionatki

12.05.2019 - 10 maja 2019 r. w Czersku odbył się XVIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami". ...więcej »

"Narodowe śpiewanie w Gdańsku" z udziałem Chóru Passionatka

26.11.2018 - Dnia 25 listopada 2018 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbył się koncert „Narodowe śpiewanie w Gdańsku”....więcej »