Gitara

Zajęcia gitarowe przeznaczone są dla dzieci od lat 7 oraz młodzieży, zarówno początkującej jak i chcącej wzbogacić swój warsztat.

Nauka nie ogranicza się tylko do techniki gry na gitarze, ale uczestnicy uczą się również rytmiki, budowania własnych tematów, gry klasycznej i rytmicznej, gry solo i w grupie.

Grupy zaawansowane same tworzą kompozycję i układają teksty piosenek.

Praca z instruktorem pozwala na przygotowanie do występów na scenie, uczy przełamywać tremę i strach.

Informacje organizacyjne

Płatności

Za uczestnictwo w zajęciach obowiązuje ryczałtowa odpłatność miesięczna, płatna bezpośrednio w kasie lub przez stronę ckis.interticket.pl z góry, do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca za zajęcia w następnym miesiącu.

Kup karnet na warsztaty: https://warsztaty-ckis.interticket.pl/  

W razie pytań proszimy o kontakt Anną Kruszynską, kierownikiem ds. edukacji kulturalnej lub z Dorotą Maciejewską, specjalistą ds. obsługi kasowej, kom. 534 989 340, e-mail: dmaciejewska@ckis.tczew.pl 

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Anna Kruszyńska - kierownik ds. edukacji kulturalnej
pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl

Regulamin uczestnictwa w zajęciach artystycznych organizowanych przez CKIS w roku szkolnym 2020/2021 Pobierz
Zarządzenie nr 18/20 Dyrektoria CKIS w sprawie przywrócenia działalności edukacyjnej CKiS w związku z obowiązującym stanem epidemii Pobierz
Harmonogram zajęć Pobierz

Instruktorzy

instruktor Wojciech Lipka

Muzyk i pedagog. Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Edukacji Muzycznej w klasie gitary na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od dziecka pasjonuje się muzyką. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Tczewie. Do dziś aktywnie udziela się na tczewskiej scenie muzycznej, koncertując i zasilając szeregi zespołów muzycznych. Na co dzień jest nauczycielem muzyki w przedszkolach i szkołach podstawowych. Jego uczniowie są laureatami wielu konkursów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Od 3 lat współpracuje z CKiS w Tczewie na stanowisku instruktora gitary”.

Michał "Wierzba" Saidowski

Żywiołowy gitarzysta i wokalista z bardzo bogatym doświadczeniem scenicznym (od poezji śpiewanej po hard rock czy hip-hop) i pedagogicznym (od 2003 roku czynny nauczyciel języka angielskiego).
Na stałe związany z gdyńską formacją "Q", z którą pracuje nad materiałem na pierwszą płytę autorską.
Komponuje, aranżuje, pisze teksty. Współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami z całej Polski. Finalista festiwalu twórczości studenckiej "Fama 2004" w Świnoujściu wraz z zespołem '74 Minuty'; laureat pierwszej edycji Tczewskiego Festiwalu Twórczości w 2005r., wyróżniony także w drugiej edycji tego festiwalu w 2006r.; wieloletni uczestnik Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie, laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w 2016 roku z zespołem "Jamertal".
W roku 2009 współpracował z zespołem "Blenders", występując m.in. na największej scenie Polski podczas Przystanku Woodstock '2009. Od 2016 związany także z legendą polskiej muzyki rockowej, zespołem "Golden Life", jako gitarzysta koncertowy. W roku 2017 pracował jako muzyk sesyjny w projekcie Marty Markiewicz "Sarsa".
Inne formacje i projekty, z którymi (współ)pracuje: Jamertal, Easy Game, Deluxe Tribute Band, Big Show Band Adama Schonfelda, Klenczon - Poemat Rockowy, Krzysztof Majda - Tribute to Turnau, Gosia Szmuda Funky Jazz Show oraz MamaGo, chór Nieboskłonni oraz Passionatka i wiele, wiele innych.
fot. Marek Szeremeta