Teatr

Konstanty Stanisławski – wybitny rosyjski reżyser, aktor  powiedział „(…) Mniej teatr w sobie”. Z kolei Jerzy Grotowski (polski reżyser teatralny, teoretyk teatru) dodałby, iż aktorstwo to przełamywanie własnych barier, ograniczeń, lęków. Opanowanie warsztatu aktorskiego polega na wsłuchiwaniu się w siebie  - w taki sposób, aby bez skrępowania móc wyrażać emocje poprzez ruch, słowo, budowanie relacji z partnerem na scenie.

Teatr to przygoda z własną wyobraźnią, która jest nieograniczona poprzez spotkanie z postacią – którą trzeba poznać, zrozumieć, a czasem się z nią pokłócić.

Zapraszamy dzieci oraz młodzież do udziału w zajęciach teatralnych, które otworzą przed Wami świat niezwykłych przeżyć i doświadczeń.

Warsztaty teatralne to doskonała zabawa i sposób na zdobycie pewności siebie. Podczas warsztatów wspólnie tworzony jest autorski scenariusz, który później zostaje wystawiony na scenie. Podczas zajęć uczestnicy pracują nas dykcją, komunikatywnością i interpretacją utworów.

Zdobywane są także umiejętności konferansjerskie, które przydają się podczas występów publicznych.

Informacje organizacyjne

Płatności

Za uczestnictwo w zajęciach obowiązuje ryczałtowa odpłatność miesięczna, płatna bezpośrednio w kasie z góry, do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca za zajęcia w następnym miesiącu.

W razie pytań proszimy o kontakt Anną Kruszynską, kierownikiem ds. edukacji kulturalnej lub z Dorotą Maciejewską, specjalistą ds. obsługi kasowej, kom. 534 989 340, e-mail: dmaciejewska@ckis.tczew.pl 

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Zapisy na warsztaty artystyczne przyjmowane są przez stronę:  https://www.strefazajec.pl/company/CKiS-w-Tczewie-id556.html  

Już dziś załóż konto na: https://www.strefazajec.pl/profile/login

 

Anna Kruszyńska - kierownik ds. edukacji kulturalnej

pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl

Etiudy i spektakle teatralne uczestników warsztatów

Władza kontra władza - spektakl dla młodzieży /2018

Władza kontra władza to spektakl początkującej grupy młodzieży, traktujący o wpływie bogactwa, władzy, pieniędzy. Do czego może doprowadzić żądza pieniądza, manipulacja?

No właśnie, o tym przekonają się Państwo podczas przedstawienia teatralnego, na które serdecznie zapraszamy.

Od autorki:

„Przedstawienie jest ciekawym portretem psychologicznym postaci, pokazuje intrygę, nienawiść, a wreszcie miłość. W tej krótkiej, ale dosyć intensywnej fabule starałam się pokazać motywy postępowania bohaterów."

Obsada:

Zofia Okońska, Julia Agacka, Małgorzata Niemaszyk, Wiktoria Szynecka- Deptuła, Emil Lewiński.

Scenariusz i reżyseria: Malwina Tkaczyk

----------------------------------------------------------------------------------------

HIPNOZA - spektakl dla młodzieży /2018

Spektakl pt. „Hipnoza” na podstawie fragmentów filmu „SeksmisjA” Juliusza Machulskiego w wykonaniu grupy teatralnej „Attorius” z Centrum Kultury i Sztuki.

„Jak można kogoś porwać i zahipnotyzować na siłę? (…)”- wypowiedziana kwestia w spektaklu ukazuje fabułę oraz akcję, z którą zmierzy się zaawansowana grupa młodzieży.

Od autorki:

„Spektakl korzysta z dorobku scenariusza filmowego Juliusza Machulskiego natomiast całość historii toczy się własnym, niezależnym rytmem. Sztuka pokazuje walkę, posłuszeństwo, a wreszcie chwilowy bunt stłumiony przez opresje głównej bohaterki. To nie tylko historia o walce płci, to historia o wolności, a wreszcie to historia o tym, że czasami warto pójść pod prąd i wyłamać się spod jarzma obowiązujących konwenansów grupowych (…)”.

Obsada:

Natalia Lidzińska, Weronika Zakrzewska, Marcelina Sójka, Inga Lewińska, Zuzanna Kołodziejczyk, Martyna Mazurowska, Adam Temper, Julia Kumor, Julia Oleksiewicz

 

Scenariusz i reżyseria: Malwina Tkaczyk (instruktorka warsztatów) i Michał Tkaczyk

Zdjęcia ze spektaklu

Zdjecia z premiery

--------------------------------------------------------------------------------------

Etiudy teatralne: "Ogród życia", "Dom wesołej starości", "Maszyny pracujące" /2019

Uczestnicy grupy dziecięco – młodzieżowej zaprezentują to, czego się do tej pory nauczyli się  podczas warsztatów teatralnych w formie trzech autorskich etiud grupowych.

Pierwsza etiuda pt. ”Ogród życia” to pantomimiczno – muzyczna opowieść o życiu roślin – ich trudzie, braku, ale też chwilach wzajemnego wsparcia, zrozumienia, motywacji. To analogia do egzystencji człowieka, który nierzadko doświadcza  kategorii „braku”.

Druga etiuda pt.” Dom wesołej starości” to perypetie czterech wesołych staruszek, które uwielbiają oglądać telenowele, podczas których doświadczają skrajnych emocji. Tylko nagle „bach i ciach” i nie ma telewizji? Kto stoi za tą sprawą?

Trzecia etiuda pt.” Maszyny pracujące” to opowieść o rywalizacji, posłuszeństwie, lęku, ale także buncie, który porywa za sobą pozostałych pracowników. Co dalej się wydarzy?

 

Scenariusz i reżyseria: Malwina Tkaczyk - instruktorka warsztatów teatralnych CKiS

Zdjecia z etiud

Instruktor

Bartłomiej Sudak

Aktor, muzyk, wokalista, absolwent Lart StudiO i Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Występował na scenach m.in. Teatru Żydowskiego, Teatru Roma w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Elblągu, Teatru Gdynia Główna, Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Muzycznego w Toruniu.
Obecnie można go zobaczyć w trójmiejskich spektaklach takich jak „Marysia ma Rysia", „Bajka o bajce. Szczęśliwy koniec" czy "Kongres Futurologiczny" oraz na deskach Teatru Muzycznego w Toruniu w spektaklach „Dzień w którym porwano Papieża", „Kamienie w kieszeniach", „Niesamowite przygody 10 skarpetek" czy "Dzieła wszystkie Szekspira...".
Były członek i solista warszawskiego chóru gospel Sienna Gospel Choir.
Jest również instruktorem teatralnym w "Broadway Musical School" w Gdańsku.

Ewgenia Buzuk

Ukończyła Charkowską Państwową Akademię Kultury na kierunku reżyseria. Pracowała w Charkowskim Teatrze dla dzieci i młodzieży. Organizator festiwali teatralnych. Swoje pierwsze studio teatralne otworzyła w 2011 roku w Doniecku dla dzieci od 5 roku życia.
W Tczewie od marca 2022 roku. zorganizowała Dzień Wyszywanki, działa jako scenarzystka i reżyserka, a także gospodarz wydarzenia poświęconego premierze filmu „Pomoc Ukrainie. Tczew”.