Festiwal Gitarowy Shot - konkurs i koncert Wojtek Pilichowski Band • 06.11.2021, 19:00

2021-11-06 Gitatowy Shot Wojtek Pilichowski grafika.jpg

Założeniem festiwalu, którego druga edycja odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w 2021 roku, jest prezentacja gitary oraz instrumentów jej pokrewnych przez pryzmat różnych gatunków muzycznych. Integralnym elementem jest ogólnopolski konkurs dla twórców piosenek / songwriterów, który stanowić będzie istotny element promocji festiwalu oraz miasta. W tym trudnym dla produkcji „na żywo” czasie, dokładając wszelkich starań aby zachować ciągłość projektu, proponujemy nieco „skompresowaną” edycję festiwalu GITAROWY SHOT.

 

Program Festiwalu:

 • KONKURS SINGER-SONGWRITER
 • KONCERT PILICHOWSKI BAND

KONKURS SINGER-SONGWRITER

Forma twórczości znana od stuleci po raz kolejny przeżywa na świecie swój rozkwit, za sprawą rosnącej popularności nurtu singer-songwriter. Tczewski konkurs skierowany jest do twórców i wykonawców autorskich piosenek. Ma za zadanie promowanie tej prostej, a zarazem pięknej i skutecznej formy aktywnego, twórczego obcowania za sztuką. Mimo gitarowego profilu festiwalu, którego częścią jest konkurs, posiada on otwartą formułę instrumentalną i może w niej wystąpić autor-wykonawca z dowolnym instrumentem gitarowym, określonym w regulaminie.  Konkurs ma charakter międzynarodowy. Wykonawcy posługujący się w piosenkach językiem innym niż polski czy angielski, do zgłoszenia dołączają tłumaczenia tekstów na język polski lub angielski. W składzie jury konkursowego zasiądą osobowości, reprezentujące różne spojrzenie na materię muzyczną i literacką. 

Zgłoszenie do konkursu Singer-Singwriter powinno zawierać wypełnioną kartę zgłoszenia, demo wykonawcy (2 utwory w formie plików mp3 bądź zapisane na CD oraz tytuły utworów i ich autorów) oraz rider techniczny. Zgłoszenie powinno zostać wysłane drogą elektroniczną (jlangowski@ckis.tczew.pl), dostarczone osobiście lub wysłane pocztą (listem poleconym za potwierdzeniem odbioru) na adres: Centrum Kultury i Sztuki, ul.Wyszyńskiego 10, 83-110 Tczew, z dopiskiem „KONKURS SINGER-SONGWRITER TCZEW ”.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 31 października 2021 r.

Karta zgłoszeniowa Singer-Songwriter TCZEW - 2021.docx

Gitarowy Shot - regulamin

WOJTEK PILICHOWSKI BAND (kwartet) - koncert

Wojtek Pilichowski to znany polski gitarzysta basowy, kompozytor i producent. Od 1994 roku nagrał 14 solowych albumów w tym również trzy koncertowe wydawnictwa live na DVD. Sprzedane zostały one w ilości ponad 100 000 sztuk. Wojtek znany jest ze współpracy z wieloma artystami.

Brał udział w nagraniach ponad 200 albumów, które sprzedały się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Przez wiele lat grał na znanych festiwalach na całym świecie, m. in. Bass Player Live - Nowy York i Los Angeles, Euro Bass Days - Verona, Java Jazz Festival - Indonezja, Castel Jazz Festival - Klaipeda oraz w wielu miastach świata jak Tokyo, Szanghaj, Sao Paulo, Vancouver, Astana, Bogota, Santiago.

Wielokrotnie nagradzany, w tym 16-krotnie jako najlepszy polski basista.

Aktualnie prowadzi dwa projekty - Pilichowski Band oraz Jericho Brass Collective. Jest autorem dwóch książek oraz płyt DVD o tematyce gitary basowej. Od wielu lat prowadzi warsztaty muzyczne na całym świecie.

Album Electro Step, wydany w roku 2015, jest innowacyjnym połączeniem muzyki fusion jazz oraz electro, natomiast Early Tapes to wydawnictwo z wcześniej nie publikowanymi nagraniami z lat 92-94. Ostatni album solowy Wojtka Pilichowskiego nazywa się Vandal. Ta płyta to powrót do tradycji muzyki fusion z elementami folkowej muzyki ludowej z górskiego regionu Pieniny.

Co, gdzie, kiedy?

 • Festiwal Gitarowy Shot - konkurs i koncert Wojtek Pilichowski Band
 • Co? Przegląd muzyczny
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  06.11.2021, 19:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 10:00 - 14:00
  Śr: 10:00 - 14:00
  Cz: 10:00 - 14:00
  Pt: 10:00 - 14:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów i karnetów na warsztaty odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl