Jubileusz X-lecia Chóru Mieszanego Passionata • 08.10.2023, 17:00

Passionata (3).jpg

Czas płynie nieuchronnie, a wraz z nim wspaniałe chwile, które kształtują nasze życie i inspirują nasze pasje. Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie z wielką radością pragnie zaprosić wszystkich na wyjątkowy Koncert Jubileuszowy swojego niezwykłego Chóru Mieszanego "Passionata", który świętuje dziesięć lat istnienia.

Chór Mieszany Passionata

Chór Passionata powstał w lutym 2013 roku przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zadebiutował na deskach Centrum Kultury i Sztuki podczas koncertu pt. WOLNOŚĆ JEST SŁODKA w rocznicę obchodów Święta Niepodległości naszej Ojczyzny. W repertuarze posiada utwory świeckie, ludowe, okolicznościowe, patriotyczne oraz sakralne.

Chór występuje na uroczystościach miejskich, śpiewał m.in. na miejskich wigiliach oraz w ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości. Występował podczas akcji charytatywnych „Ogród nadziei” w tczewskim hospicjum. Chór Passionata występuje także poza Tczewem – np. w 2022r. brał udział w Paradzie Niepodległości w Gdańsku. Chór uczestniczył w przeglądach chórów: w Dzierżążnie (2014), w Zblewie (2017 i 2019) oraz w Nowej Cerkwi (2018). 

Dnia 20 stycznia 2019 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie Chór świętował Jubileusz 5-lecia swojej działalności. Podczas tej uroczyśtości został odznaczony medalem Orderu Św. Stanisława za działalność charytatywną.

W kwietniu 2019 roku Chór Mieszany Passionata został laureatem „ Złotego Pasma” w V. edycji Wielkopostnego Festiwalu Chóralnego w Nowem nad Wisłą.

Chór występuje także w kościołach Tczewa i okolic. Śpiewem ubogacał liturgię Mszy Świętych w Sanktuarium w Lubiszewie, w Ełganowie i Szczodrowie, a także w Mątowach Wielkich, Miłoradzu, Elblągu, Świeciu oraz w wielu innych miejscowościach Pomorza.

Chór, zgodnie ze swoją nazwą, skupia pasjonatów pieśni chóralnej i śpiewu. Przez wiele lat chórem dyrygowała Monika Bławat, obecnie zaś dyrygentem jest Michał Olejnik.

 

 

Michał Olejnik

Absolwent Gdańskich Państwowych Szkół Muzycznych pierwszego i drugiego stopnia, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aktywny Pianista, wokalista, aranżer, pedagog, kompozytor, organista, konferansjer. Twórca i członek wielu grup muzycznych (chóralnych, instrumentalnych, dziecięcych), solista. Śpiewał podczas koncertów ze znanymi wokalistami polskiej sceny rozrywkowej i śpiewakami operowymi ( m.in. Haliną Frąckowiak, Grażyną Łobaszewską, divą Bożeną Porzyńską, Moniką Fedyk Klimaszewską, Leszkiem Skrlą), a także z Andrea Bocielli podczas koncertu w Gdańsku. Miłośnik polskiej pieśni patriotycznej.

 

Co, gdzie, kiedy?

 • Jubileusz X-lecia Chóru Mieszanego Passionata
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  08.10.2023, 17:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 12:00 - 18:00
  Śr: 10:00 - 15:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 10:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl