Kino w Parku – film „Podejrzana” reż. Park Chan-Wook • 09.08.2024, 21:00

podejrzana (2)_1x1.jpg

Zapraszamy na letnie seanse Kina w parku!

Letnie seanse pod chmurką, to już tradycja Centrum Kultury i Sztuki. W te wakacje zapraszamy Was aż w cztery filmowe podróże. Spotkacie się z wielokrotnie nagradzanym kinem koreańskim, ostatnim filmem Park Chan-Wook’a, głośnym dramatem sądowym oraz filmem z ikoną kina popularnego - Nicolasem Cagem.

W lipcu pokażemy głośną, nagrodzoną m.in. Oscarem „Anatomię upadku” w reż. Justine Triet oraz nominowane do Oscara za najlepszy film „Poprzednie życie” w reż. Celine Song. W sierpniu zapraszamy na niepokojącą „Podejrzaną” w reż. Park Chan-Wook’a oraz na „Dream scenario” w reż. Kritoffera Borgli z fantastyczną rolą Nicolasa Cage, jako everymana, który pojawia się w snach ludzi na całym świecie.

 

Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy przebojowych „Oldboya” i „Służącej”, nie tylko otrzymał nagrodę za reżyserię w Cannes, ale został również koreańskim kandydatem do Oscara. „Podejrzana” to myląca tropy, pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o przyciąganiu się przeciwności oraz miłości, która potrafi pokrzyżować wszelkie plany i szyki.

Bohaterem thrillera jest policjant, który rozwiązując sprawę pewnej śmierci, zakochuje się głównej podejrzanej – wdowie po zmarłym. On cierpi na bezsenność, ona wie, jak uśpić jego czujność. On jest żonaty, ona łatwo traci mężów. On nocami czuwa pod jej domem, ona lubi być obserwowana. On coraz mniej o niej wie, za to coraz więcej do niej czuje. Czy jest aż takim mięczakiem? Czy ona jest aż tak zła? „Podejrzana” brawurowo zaciera ślady i myli tropy: przyprawiający o dreszcze film noir niepostrzeżenie zamienia się miejscami z czarną komedią, przebiera za rasowy melodramat, wdaje w szpiegowskie porachunki. Jest widowiskowy i urzekający stylem, hipnotyzujący, a przy tym rozpisany na pełne humoru dialogi. Pulsuje jednocześnie energią i romantyzmem, dowodząc, że Park Chan-wook należy do światowej czołówki wirtuozów reżyserii.

Kolejny po „Parasite” i „Squid Game” przebój koreańskiego kina swój nieodparty urok zawdzięcza także odtwórczyni tytułowej roli, Tang Wei. Gwiazda „Ostrożnie, pożądanie” Anga Lee uwodzi charyzmą, dyskretnym seksapilem, nieprzeciętną inteligencją i żarliwością maskowaną dystansem. Jej bohaterka śmiałym krokiem wkracza w poczet największych kinowych femmes fatales.  

„Podejrzana” to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku – o miłości graniczącej z obsesją, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?

Reżyseria: Park Chan-wook

Występują: Tang Wei, Park Hae-il, Go Kyung-Pyo

Kraj produkcji: Korea Południowa

Rok produkcji: 2022

Język oryginalny: koreański, chiński

Gatunek: dramat, thriller

Czas trwania: 138 min.

 

NAGRODY I FESTIWALE:

 • MFF Cannes 2022
 • Najlepsza Reżyseria
 • Złote Globy 2023
 • Najlepszy Film Międzynarodowy (nominacja)
 • BAFTA 2023 - Nominacje: Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Film Nieanglojęzyczny
 • Koreańskie Nagrody Filmowe Blue Dragon 2022 - Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz, Najlepsza Aktorka (Tang Wei), Najlepszy Aktork (Park Hae-il), Najlepsza Muzyka
 • British Independent Film Awards 2022
 • Najlepszy Film Zagraniczny (nominacja)

 

Partnerem letnich seansów pod gwiazdami jest Hotel i Restauracja VELA.

Trailer filmu 

 

Co, gdzie, kiedy?

 • Kino w Parku – film „Podejrzana” reż. Park Chan-Wook
 • Co? Film
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  09.08.2024, 21:00
  Park za Centrum Kultury i Sztuki
  Bilety: 15 zł
  Dodaj do kalendarza Google
 • KUP BILET ON-LINE
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 12:00 - 18:00
  Śr: 10:00 - 15:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 10:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl