Kino w Parku – film „Poprzednie życie” reż. Celine Song • 26.07.2024, 21:15

poprzednie_zycie_1x1.jpg

Zapraszamy na letnie seanse Kina w parku!

Letnie seanse pod chmurką, to już tradycja Centrum Kultury i Sztuki. W te wakacje zapraszamy Was aż w cztery filmowe podróże. Spotkacie się z wielokrotnie nagradzanym kinem koreańskim, ostatnim filmem Park Chan-Wook’a, głośnym dramatem sądowym oraz filmem z ikoną kina popularnego - Nicolasem Cagem.

W lipcu pokażemy głośną, nagrodzoną m.in. Oscarem „Anatomię upadku” w reż. Justine Triet oraz nominowane do Oscara za najlepszy film „Poprzednie życie” w reż. Celine Song. W sierpniu zapraszamy na niepokojącą „Podejrzaną” w reż. Park Chan-Wook’a oraz na „Dream scenario” w reż. Kritoffera Borgli z fantastyczną rolą Nicolasa Cage, jako everymana, który pojawia się w snach ludzi na całym świecie.

 
Współczesna love story rozpięta między Nowym Jorkiem i Seulem oraz wspomnieniami i teraźniejszością; opowieść o przeznaczeniu i jeden z najczulszych filmów ostatnich lat.

„Poprzednie życie" to love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie się w każdym z trojga bohaterów.

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?" – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka. „Poprzednie życie" przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji.

To nawiązanie jest nieprzypadkowe: reżyserka „Poprzedniego życia" pochodzi z Korei Południowej. Swój magiczny debiut, kolejny przebój od studia A24, okrzyknięty przez amerykańską krytykę „najlepszym filmem roku", Celine Song osnuła wokół własnych wspomnień. W rezultacie powstała niezwykła historia o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I tej nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.

Poprzednie życie

reżyseria: Celine Song

występują: Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro

kraj produkcji: USA, Korea Południowa

rok produkcji: 2023

język oryginalny: angielski, koreański

gatunek: dramat

czas: 105 min

 

Partnerem letnich seansów pod gwiazdami jest Hotel i Restauracja VELA.

Co, gdzie, kiedy?

 • Kino w Parku – film „Poprzednie życie” reż. Celine Song
 • Co? Film
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  26.07.2024, 21:15
  Park za Centrum Kultury i Sztuki
  Bilety: 15 zł
  Dodaj do kalendarza Google
 • KUP BILET ON-LINE
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 12:00 - 18:00
  Śr: 10:00 - 15:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 10:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl