Sobótki Tczewskie 2022 – koncerty: Natalia Nykiel, Kozyrska x Sieczak, MASK • 25.06.2022, 16:00

sobotki-tczewskie-2022-tlo-fb_934x625.png

Po pandemicznej przerwie na Bulwar nad Wisłą wracają SOBÓTKI TCZEWSKIE. Tradycyjne to one rozpoczną lato i wakacyjny czas w mieście.

 

godz. 16.00 – rozpoczęcie imprezy

godz. 19:00 – koncert MASK

godz. 19:50 – podsumowanie biegu „Tczew na 5 z Flex Poland” - Powiatowe Centrum Sportu

godz. 20.30 – koncert Kozyrska x Sieczak

godz. 21:30 – koncert Natalia Nykiel

 

Działania towarzyszące:

 • Krasnal Europark
 • Punkt gastronomiczny
 • Stanowiska rękodzielników
 • Stanowiska promocyjne partnerów: Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego Brama, Fabryka  Sztuk, Środowiskowe Domy Samopomocy, Zespół Opiekuńczy MOPS w Tczewie, PSONI Tczew, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo
 • Stanowiska sponsorów
 • Stanowiska handlowe

 

Dodatkowo w niedzielę, 26 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na Plac Hallera na koncert „Operetka na wynos”. Wstęp wolny

Natalia Nykiel

Weszła na muzyczny rynek mocnym krokiem. Jej debiutancki album „Lupus Electro”, który ukazał się w 2014 roku zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Albumem stworzonym we współpracy z takimi artystami jak Katarzyna Nosowska, Bunio z Dick4Dick, Paulina Przybysz, Karolina Kozak, Budyń z zespołu Pogodno i producent płyty Fox, Natalia zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę  – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Album uzyskał status Złotej Płyty, a single z tej płyty sprzedały się w nakładzie ponad 250 tys. kopii (utwory „Bądź duży” i „Error” uzyskały statusy Diamentowych Płyt, singiel „Error” dotarł do pierwszego miejsca zestawienia AirPlay!). Jednocześnie Natalia stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci, teledyski do jej utworów mają łącznie ponad 170 milionów wyświetleń!

Natalia wypracowała sobie pozycję jednej z najbardziej szanowanych i pożądanych wokalistek w kraju. Jej koncerty cieszą się ogromną popularnością. Jest jedną z niewielu polskich artystek, której koncerty to koncepcyjne widowiska. Wystąpiła na najważniejszych festiwalach w kraju i zagranicą. Zagrała m.in. na Audioriver Festival, Electronic Beats Festival w Köln, Męskim Graniu, Kraków Live Festival, czy Orange Warsaw Festival.

20 października 2017 roku premierę miała jej druga płyta zatytułowana „Discordia”. Utwory na nowej płycie można czytać jako zapis przeżyć i doświadczeń związanych z podążaniem niezależną drogą nie tylko na gruncie artystycznym, ale i w życiu. Tytułowa „Discordia” to właśnie niezgoda na nowe i wątpliwe zasady, które próbuje narzucać dzisiejszy świat. Za produkcję drugiego albumu ponownie w całości odpowiedzialny był Michał Fox Król. Muzykę napisali Fox i Natalia. Artystka jest również w dużej części odpowiedzialna za warstwę tekstową płyty. Do współpracy zaprosiła także m.in. takich artystów jak Maria Peszek, Julia Marcell, Dawid Podsiadło. Artystka wypromowała z tej płyty takie przeboje jak „Spokój”, „Total błękit”, czy „Kokosanki”, do którego teledysk otrzymał nominację do jednej z najważniejszych nagród dla teledysków w Europie – Berlin Music Video Awards, konkurując z teledyskami Jacka Whitea, czy Billie Eilish oraz otrzymał dwie statuetki w konkursie Innovation dla najbardziej innowacyjnego teledysku w Polsce.

Premierze płyty towarzyszyła spektakularna trasa koncertowa Total Tour, która była największą klubową produkcją koncertową w Polsce w ciągu ostatnich lat.

W większości najważniejszych muzycznych zestawień „Discordia” została uznana za najlepszą polską płytę 2017 roku i otrzymała najważniejszą polską nagrodę kulturalną O!Lśnienia 2017, na którą złożyła się nominacja kapituły utworzonej z dziennikarzy radiowej Trójki i Onetu oraz głosowanie publiczności. Chwilę później album został nominowany do Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku Elektronika, a Natalia otrzymała tytuł Kobiety Roku przyznany przez magazyn „Glamour” oraz tytuł najlepiej ubranej polskiej artystki przyznany przez międzynarodową stację FashionTV.

W kwietniu 2018 roku Natalia była gościem specjalnym zespołu Thirty Seconds To Mars na trasie „Monolith Tour” i tym samym jako jedyna w historii polska artystka wystąpiła w duecie z Jaredem Leto. Kilka miesięcy później Natalia ponownie wystąpiła na jednej scenie z Thirty Seconds To Mars, gdzie tym razem została zaproszona przez zespół do zagrania supportu podczas ich koncertu w Tauron Arenie w Krakowie. Był to jedyny support europejskiego artysty podczas drugiej odsłony europejskiej trasy TSTM.

Pod koniec 2018 roku Natalia wydała singiel „Łuny”, z którym odnotowała kolejny spektakularny  sukces - teledysk do piosenki otrzymał główną nagrodę na Queen Palm International Film Festival w Palm Springs oraz był nominowany do Fryderyka 2019 w kategorii „Najlepszy teledysk”. 

Pojawiła się także gościnnie na płycie „T.Cover” z okazji jubileuszu 35-lecia zespołu T.Love, na którą obok Nosowskiej, Dawida Podsiadło i Sokoła przygotowała własną wersję kultowego utworu „Jak żądło”.

Ku zaskoczeniu fanów i branży muzycznej w listopadzie ubiegłego roku Natalia bez żadnych zapowiedzi wydała nową płytę. Minialbum „Origo” to wyjątkowo ważny krok w dyskografii Natalii Nykiel. Artystka przyzwyczaiła nas do starannego doboru współpracowników przy tworzeniu swoich płyt jednak tym razem lista nazwisk pojawiających się na odwrocie płyty jest naprawdę imponująca. Twórcami nowych utworów są tacy międzynarodowi artyści jak Stevie Aiello (kierownik muzyczny zespołu Thirty Seconds To Mars, kompozytor ich wielu przebojów) Josh Farro i Hayley Williams z Paramore oraz brytyjskie objawienie muzyki soul czyli Daley. Ten ostatni współpracował wcześniej m.in. z Pharrellem Wiliamsem. Ma na swoim koncie gwiazdorskie duety       z Jessie J, Gorillaz i Jill Scott. Po tych nazwiskach przyszedł czas na duet z Natalią. To nie wszystko. W jednym         z utworów artystce towarzyszy Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz. Cześć nagrań odbyła się w Electric Feel Studios w Kaliforni, gdzie swoją ostatnią płytę zarejestrował m.in. Post Malone, czy Rosalia. Za mastering odpowiada laureat Grammy Lewis Hopkin ze studia Stardelta w Wielkiej Brytanii.

„Origo” jest pierwszym w karierze wydawnictwem Natalii, które ukazało się na ryku międzynarodowym. Album zebrał znakomite recenzje krytyków oraz zadebiutował na 2 miejscu bestsellerów Empiku. Otrzymał także Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Elektronika!

18 lutego 2022 ukazał się najnowszy album Natalii „Regnum”. To najbardziej osobista wypowiedź w dorobku artystki. Materiał powstawał w trudnym czasie - kiedy zostaliśmy zmuszeni do odcięcia się od świata, stając pod przymusem konfrontacji z samymi sobą. Uniwersum „Regnum” to świadoma i dojrzała kreacja, jednocześnie zawierająca się w trendzie dark romantic, ale opowiadająca także własną, nową historię. To podróż przez fantastyczną dystopię - niezrozumiałą, ale wciągającą i elektryzującą.

Płytę promują takie hity, jak „P.R.I.D.E.” i „Pętla”. Gościem specjalnym na albumie jest Piotr Rogucki w duecie „List za widnokrąg”.

Natalia Nykiel – P.R.I.D.E.  

 

Kozyrska x Sieczak

To dwójka ludzi, dla których liczy się słowo, żywe brzmienie oraz pasja. Ich piosenki to przeplatające się dźwięki współczesnej alternatywy, nostalgicznego popu oraz vintage’owego rocka. Stawiają na pełne, organiczne brzmienie i przebojowość, która niekiedy potrafi dryfować w stronę kojącej melancholii. Duet powstał w Gdańsku w 2018 r. - 25 czerwca 2021 r. wydał debiutancki album „Nowe Niebo”, który spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami oraz był płytą tygodnia radiowej „Jedynki”, Radia WNET, a także portalu Polska Płyta / Polska Muzyka i znalazł się w zestawieniu najlepszych płyt 2021 roku.

Kozyrska x Sieczak to twór kompletny. Choć wydali dopiero pierwszą długogrającą płytę, to w ich brzmieniu słychać dojrzałość „starych wyjadaczy”, wynikającą ze sprecyzowanego muzycznego kierunku, w którym chcą podążać – a kierunek ten to mieszanka popu i łagodnego rocka, okraszona nieco big beatem. Sami mówią o Nowym Niebie, że „nie ma w nim kalkulacji czy ulegania modom”, i rzeczywiście, nie jest to album nagrany „pod publiczkę”, a wynikający z potrzeby artystycznej tego duetu, który doskonale rozumie się bez słów, jedynie za pomocą dźwięków. Choć subtelna Joanna i „facet z gitarą” – Maciej – na pierwszy rzut oka wydają się wyjęci z zupełnie innych bajek, muzycznie pasują do siebie jak dwie połówki jabłka/pomarańczy (tu wstaw dowolny owoc) i mają sporą szansę zamieszać na polskiej scenie muzycznej – pisze Natalia Glinka z portalu muzykocholicy.com

Kozyrska x Sieczak - Powroty: https://youtu.be/rila7kkDrTA

 

 

MASK

Ziarno, które stało się British Rock Combo MASK zostało zasiane w 2005 roku, kiedy „H” Humphrey (Belfast) i Craig Coppock (Liverpool) poznali się przez wspólnego przyjaciela.  Obaj wychowani na stałej diecie The Beatles, The Kinks i The Rolling Stones oznaczali, że wkrótce powstała solidna przyjaźń.
Szybko do przodu zaledwie 12 lat (!) i H Humphrey jest zmuszony rzucić swoją codzienną pracę i zaczyna pisać oryginalny materiał dla zespołu.  Doprowadziło to do ich debiutanckiej EPki „The Truth” (wydanej w 2017 roku) i ostatecznie do powstania MASK.
Następnie MASK wydało swój debiutancki album „The Famous” (2018), który został przyjęty przez krytyków, tworząc bluesowe i ostre płyty atmosferycznego indie rocka, które nawiązywały do ​​twórczości współczesnych, takich jak The Black Keys, Band Of Skulls i The Arctic Monkeys, co oznaczało, że MASK zyskał prawdziwą trakcję  w prasie muzycznej;
„The Famous” to grasująca bestia z albumu - Louder than war
„Wyglądają na to, by na nowo zdefiniować doświadczenie retro w czasach nowożytnych” - Music new today
„Pod ich twardym brzmieniem kryje się emocjonalna szczerość, która wyróżnia ich pracę” Magazyn Indii Crush
W 2021 roku MASK zrobił kolejny krok na wyższy poziom, wydając nowy album Smiling Assassins;
Bezpretensjonalny, bluesowy zapis szturmowy, który przypomina, że ​​rock ma być nieprzewidywalny, niebezpieczny i rzucający się w oczy.

 

 

Co, gdzie, kiedy?

 • Sobótki Tczewskie 2022 – koncerty: Natalia Nykiel, Kozyrska x Sieczak, MASK
 • Co? Impreza
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  25.06.2022, 16:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 10:00 - 14:00
  Śr: 10:00 - 14:00
  Cz: 10:00 - 14:00
  Pt: 10:00 - 14:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów i karnetów na warsztaty odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl