TOFIFEST - Filmy z Serca Polski #3 czyli “4x Miłość” • 15.09.2019, 16:00

FzSP3-plakat zmniejszony na stronę.jpg

“4xMiłość”. Festiwal filmowy Tofifest zaprasza na krótkie filmy z “miłością w tle”. Miłość i zdrada. Miłość do rodziny. Miłość i pasja. Miłość do życia.

Miłość i film to nierozłączna para od samego początku istnienia kina. Ale miłość na ekranie niejedno ma imię, raz jest melodramatem, raz komedią, a raz tragedią. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest zaprasza Was na wyjątkowy pokaz filmów krótkometrażowych “z miłością w tle”. Zdrada, życie, rodzina, pasja - wszystko to zobaczycie w przeglądzie “4xMiłość”. Tego uczucia nigdy za wiele.

 “Miłosny tytuł” kryje trzecią edycję projektu festiwalu Tofifest pod nazwą “Filmy z Serca Polski”. Dwie poprzednie edycje objechały kilkadziesiąt polskich miast. Podczas “4x Miłość” zobaczycie cztery, nagradzane krótkie filmy. Część z nich prezentowaliśmy już na festiwalu, ale większośc zobaczycie dopiero podczas 17. edycji “Niepokornego festiwalu” - Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, która odbędzie się już niedługo, 19-27 października w Toruniu. Zapraszamy na festiwal, a więcej informacji znajdziecie na stronie www.tofifest.pl i Facebooku http://facebook.com/tofifest .


“4xMiłość” - jakie filmy zobaczycie:

Miłość i zdrada, czyli „Trzech znanych P.” Film Karoliny Ford przenosi nas do Polski z końca lat 70. XX wieku. Trzech przyjaciół i Ona, młoda, piękna, obiekt westchnień. razem trafiają do zrujnowanego pałacu, gdzie odbywa się prywatka. Tam okaże się, że ich przyjaźń przejdzie bardzo ciężki test. Czy go zaliczy? Film nagradzano na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych, a Tofifest zaprezentował go w selekcji pasma “Lokalizacje”.

 

Miłość do rodziny, czyli „Smugi”. Jest w Toruniu taka, jedyna w swoim rodzaju rodzina. W mieście Kopernika wszyscy znają ten, „zakręcony”, wielopokoleniowy ród artystów – Ród Smużnych. Ale prócz sztuki jest coś innego, co łączy ich znacznie mocniej. To właśnie miłość. “Smugi” są „testamentem filmowym” zmarłego niedawno wybitnego, niezależnego reżysera z Torunia, Marcina Gładycha. Współreżyserem “Smug” jest fotografik Adam Fisz, a ostatnie szlify, już w czasie ciężkiej choroby Marcina Gładycha, nadał mu montażysta Jacek Banach. Polska premiera filmu odbyła się na Tofifest.

 

Miłość i pasja, czyli “Inner Voice”. Utalentowany duet reżyserski Andiamo opowiada historię niezwykłego chłopaka z Warszawy, który łączy w sobie subkultury BBoy’ów i breakdancerów ze… śpiewem operowym. Jakub Józef Orliński jest śpiewakiem, cenionym na deskach oper całego świata. Andiamo odkrywczo portretuje Jakuba, pokazując kierujący nim “wewnętrzny głos” i miłość - do tańca i opery. Film zdobył wiele nagród na festiwalach na całym świecie, a festiwalową premierę miał na Tofifest.

 

Miłość do życia, czyli “Przechowalnia”. Dokument Marianny Korman opowiada o Niko Niakasie, jedynym polskim Greku, wśród aktorów teatralnych. To nie jest jednak prosty dokument biograficzny. Film jest podróżą przez życie aktora, łączącą prawdę ze snem i codzienność ze sztuką. To “spowiedź” artysty, który po kilkudziesięciu latach pracy przeszedł na teatralną emeryturę i próbuje napisać bilans życia. Bywa wesoło, bywa smutno, bywa niesamowicie, ale jedna rzecz przebija się przez wszystko - miłość do życia.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Czas trwania filmów:

„Trzech znanych P.”, reż. Karolina Ford, 30 minut

„Smugi”, reż. Marcin Gładych i Adam Fisz, 20 minut

„Inner Voice”, reż. Andiamo, 7 minut

“Przechowalnia”, reż. Marianna Korman, 26 minut

Co, gdzie, kiedy?

 • TOFIFEST - Filmy z Serca Polski #3 czyli “4x Miłość”
 • Co? Przegląd filmowy
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  15.09.2019, 16:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 12:00 - 18:00
  Śr: 10:00 - 15:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 10:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl